Німеччина не планує захоронювати свої ядерні відходи в Чорнобильській зоні

Німеччина не розглядає можливості зберігання радіоактивних відходів у Центральному сховищі відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) на території Чорнобильської зони

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це в Берліні під час зустрічі з українськими та білоруськими журналістами сказала Бундестагу, член Комітету з питань навколишнього середовища Хільтруда Лодзі, відповідаючи на питання про можливість перенесення відходів німецької ядерної енергетики на територію України.

"Принципово, ні! Не серйозно. Справді, якісь були, можливо, окремі висловлення, але конкретно – ні. Тому що мова йде про відходи нашої енергетичної промисловості, за які ми відповідаємо, якими ми користувалися. Тому наше завдання ми бачимо знайти рішення всередині нашої країни. Не в останню чергу з міркувань безпеки. Тому що ми хочемо контролювати цей процес. І якщо ми не впевнені в стабільності політичної ситуації в якихось країнах, ми не можемо піти на ризик і віддати туди відходи. Це комплекс питань безпеки", - сказала Лодзі.

За її словами, до 2020 року Німеччина повністю планує відмовитися від використання АЕС. "Центральним питанням для навколишнього середовища залишається питання, де буде кінцевий табір зберігання ядерних відходів. Чорнобиль для нас – це знакова подія та вічне нагадування про те, що немає іншого шляху, немає іншої альтернативи, як відмова від атомних електростанцій. Тому для нас Чорнобиль є дуже важливим. Ми сподіваємося, що й далі наша країна буде йти шляхом повної відмови від ядерної енергетики", - наголосила вона.

Довідка Depo.Харків. Контракт на будівництво ЦСВЯП між "Енергоатомом" і переможцем відповідного тендеру компанією Holtec Internatinal (США) був підписаний ще в кінці 2004 року, однак через низку причин, в тому числі з-за зміни політичної кон'юнктури і економічної кризи 2008 року, проект був фактично заморожений .

Кабінет міністрів України в кінці квітня 2014 року прийняв рішення виділити земельну ділянку під будівництво ЦСВЯП у зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції.

Планується, що "Енергоатом" до кінця 2020 року заплатить американській компанії Holtec International майже 300 млн дол. за обладнання для ЦСВЯП.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme