Незрівнянна четвірка, нові пояси та ймовірні камбеки українського боксу (ФОТО)

Наприкінці січня найпрестижніша міжнародна організація професійного боксу WBC назвала досягнення своїх провідних спортсменів. Серед володарів високих нагород є і двоє українських атлетів

Незрівнянна четвірка, нові пояси та ймов…

Найкращим боксером 2018 року за версією WBC визнаний абсолютний чемпіон світу у Першій важкій вазі Олександр Усик. Володар чемпіонського поясу у напівважкій вазі харків'янин Олександр Гвоздик став "Відкриттям року".

Обидва атлети примножили загальні досягнення всієї групи боксерів-професіоналів, які представляли Україну на світовому рингу минулого року.

Крім Усика та Гвозика, відмінні результати продемонстрували також Василь Ломаченко та Артем Далакян.

Завдяки старанням цієї четвірки 2018 рік став не просто рекордним, а й найкращим роком в історії вітчизняного професійного боксу.

Золоті кулаки України

2018 рік Україна розпочала з двома чемпіонами – титулованими Усиком та Ломаченком. На старті сезону обидва вже мали по одному чемпіонському поясу. На завершення року разом із іншими вони повторили феноменальний рекорд 2008-го, коли чемпіонами світу серед професіоналів стали одразу чотири українці.

Тоді після повернення Віталій Кличко відібрав пояс у Сема Пітера, Володимир Кличко об'єднав кілька чемпіонських поясів, а Андрій Котельник побив англійця Гевіна Ріса. Юрій Нужненко був оголошений чемпіоном світу за версією WBA, оскільки Антоніо Маргарито перевели в "суперчемпіони".

Наша нова четвірка значно перевершила попередників: більше боїв, більше перемог та поясів, значно більше гучних титулів. Але найголовніше досягнення в тому, що українець вперше в історії світового боксу став абсолютним чемпіоном світу. Це – Олександр Усик.

Протягом року всі провели по кілька переможних боїв, троє з них восени захистили титули чемпіонів світу, а Гвоздик уперше приміряв чемпіонський пояс WBC.

Успіх українських профі не пройшов непоміченим у світі боксу. Зокрема, високу оцінку дав нашим атлетам відомий британський менеджер Едді Хірн. Він представляє інтереси володаря поясів WBA/WBO/IBF/IBO у суперважкому дивізіоні Ентоні Джошуа, котрий відправив на пенсію легенду світового боксу Володимира Кличка, а також просуває "почесного" чемпіона світу за версією WBC у першій важкій вазі Тоні Беллью.

Сьогодні Велика Британія є топ-майданчиком та одним з кращих ринків світового боксу, тож із Лондона уважно вдивляються в наших чемпіонів, які є серйозними конкурентами англійським бійцям. "Ваші боксери – найкращі у світі на даний момент! Ломаченко, Усик… Що стосується інших боксерів, я гадаю, їхнє чемпіонство здебільшого – питання часу. У Дерев'янченка – бій з Денні Джейкобсом 27 жовтня, у Гвоздика – поєдинок з Адонісом Стівенсоном 1 грудня. Це два поєдинки за чемпіонські титули, тому потенційно ви можете мати 5 чемпіонів світу вже у перший тиждень грудня", – заявив, підсумовуючи осінній сезон, Едді Хірн.

Уже після цих слів авторитетного промоутера Усик нокаутував Беллью та зберіг усі пояси абсолютного чемпіона світу. Далакян також відстояв чемпіонський титул. Трохи раніше Ломаченко також відстояв титул та об'єднавши пояси WBO та WBA. У свою чергу, Гвоздик не підвів друзів і тим самим примножив загальний успіх.

Прогнози щодо можливих п'яти чинних чемпіонів з України могли б стати реальністю, і лише прикрий програш Сергія Дерев'янченка у бою за титул чемпіона IBF в середній вазі не дозволив досягти рекордного результату. Сергій, маючи відмінні показники, вважався фаворитом двобою з американцем Даніелем Джейкобсом. Поєдинок, що відбувся 28 жовтня у Нью-Йорку, тривав усі 12 раундів. Пояс чемпіона здобув Джейкобс, а Дерев'янченко програв перший бій у кар'єрі (12-1, 10 КО).

Отже, на початок грудня 2018-го Україна отримала одразу чотири чинних чемпіони, але й з цим результатом стрімко увійшла до кола лідерів світового професійного боксу.

Успіхи українців засвідчили рейтинги, зокрема BoxRec. Згідно з ТОП-15 цього авторитетного видання, після проведених усіма чотирма нашими атлетами боїв на початок грудня Україна за кількістю чемпіонів світу випереджала Мексику з її трьома чемпіонами та обходила таких старожилів боксерського Олімпу, як США (2) та Великобританія (2). Таким чином, завдяки успіхам чотирьох боксерів Україна стала потужним конкурентом у неофіційному командному заліку 2018 року на професійному рингу.

"Послужні списки" чемпіонів на початок 2019-го стисло виглядають так:

Олександр Усик. Абсолютний чемпіон у 1-й важкій вазі (до 90,7 кг), володіє всіма поясами за чотирма найпрестижнішими у світі боксу версіями: WBC, WBA, IBF, WBO (16-0, 12 КО). Має пояс журналу The Ring та є володарем першого Кубка Мохаммеда Алі.

Василь Ломаченко. Чемпіон світу за версією WBO у напівлегкій та другій напівлегкій вазі, а також у легкій вазі за версією WBA, володіє поясом журналу "The Ring" (11-1, 9 КО).

Артем Далакян. Чемпіон світу у найлегшій ваговій категорії (до 51,8 кг) за версією WBA (18-0, 13 КО).

Олександр Гводзик. Чемпіон світу у напівважкій вазі (до 79,3 кг) за версією WBC (16-0, 13 КО).

Жоден із чотирьох 2018 року не програвав. Більше того, вони всі взагалі не мають поразок на професійному рингу. Окрім Ломаченка. Єдиний у минулому програш Василя у бою за пояс WBO не сприймають багато хто зі спортивних оглядачів. У тому бою суперник Василя не вклався у вагу, що могло бути підставою для скасування поєдинку. І це ставить під сумнів перемогу мексиканця Орландо Салідо над Василем 2014 року.

Нове покоління українських боксерів встановило низку рекордів, переписало багато сторінок в історію боксу. Яскравих характеристик нашим професіоналам додали й рейтинги авторитетних організацій та видань на початок 2019-го.

Олександр Усик, окрім престижної нагороди від WBC, визнаний найкращим боксером року і за версією WBA. Названий боксером року за версією журналу The Ring. Увійшов до ТОП-5 (п'ятий щабель) найкращих боксерів світу незалежно від вагової категорії за версією BoxingScene. Перебуває також у ТОП-5 рейтингу найкращих боксерів незалежно від вагової категорії від Sports Illustrated. Увійшов до ТОП-15 (15-та позиція) найкращих нокаутів року за версією vRINGe VISION.

Василь Ломаченко – лідер рейтингу Pound-for-Pound від журналу The Ring, оголошений найкращим боксером світу за версією ESPN. Увійшов до ТОП-5 (2-га позиція) найкращих боксерів світу незалежно від вагової категорії за версією BoxingScene. Очолив грудневий рейтинг найкращих боксерів незалежно від вагової категорії від Sports Illustrated. Увійшов до ТОП-3 кращих нокаутів року за версією BoxingScene. Перебуває у ТОП-10 (8-ма позиція) найкращих нокаутів року за версією vRINGe VISION.

Олександр Гвоздик провів важкі, але переможні бої з титулованими суперниками. Будучи "відкриттям року" WBC, потрапив до ТОП-20 (17-та сходинка) найкращих нокаутів року за версією vRINGe VISION.

Всі троє друзів потрапили до топ-20 рейтингу кращих боксерів світу 2018 року незалежно від вагових категорій (pound for pound, p4p) за версією авторитетного профільного порталу BoxingTalk. Очолив рейтинг Pound for pound Ломаченко. Усик посів 3-тє місце, Гвоздик – на 19-му.

Артем Далакян зібрав найбільшу серед наших чинних чемпіонів кількість перемог – 18. У минулому році він здобув титул чемпіона WBA та двічі захистив свій пояс. Відомий тим, що 17 із 18 боїв провів в Україні. Унікальне досягнення Артема ще й в тому, що він приніс в Україну два чемпіонські бої, чого не спромоглися ні Клички, ні жодна інша з наших зірок боксу.

Картина досягнень "золотого" покоління українського боксу буде не повною, якщо не згадати Анатолія Ломаченка – тренера Василя Ломаченка. Батькові чемпіона WBO та WBA мають багато в чому завдячувати нинішні переможці. Їхні успіхи сьогодні – це передусім і титанічна праця Ломаченка-старшого, який доклався до гучного сходження хлопців ще на Олімпіаді-2012. Він консультує багатьох наших боксерів. Недаремно більшість експертів сьогодні називають Анатолія Ломаченка кращим тренером світу, а деякі видання присвоїли звання тренера року.

Саме Анатолій Ломаченко подарував Україні абсолютного чемпіона світу зусиллями Усика і довів, що у нас є не лише супербоксери, а й чудова тренерська школа. Під його орудою українські чемпіони демонструють сучасний стиль, бездоганну техніку, великі атлетичні можливості, а також високу культуру боксу.

Загальні ж досягнення України за роки незалежності у професійному боксі – 12 чемпіонів. Це Віталій та Володимир Клички, Володимир Сидоренко, Сергій Дзинзирук, Андрій Котельний, Юрій Нужненко, В'ячеслав Сенченко, Віктор Постол, Василь Ломаченко, Олександр Усик, Артем Далакян та Олександр Гвоздик. Ще один чемпіонський пояс – у жіночому боксі – має Аліна Шатерникова.

Остаточні підсумки 2018 року засвідчили, що ми увійшли у новий спортивний рік з чотирма чинними чемпіонами світу. Сумарно наша "золота" четвірка тримає "на руках" одразу вісім чемпіонських поясів.

За кількістю чемпіонів у різних вагових категоріях Україна на 1 січня 2019 року посіла четверте місце в світі. Попереду лише США, Мексика та Велика Британія.

Відкриття року

Серед суперників харків'янина Олександра Гвоздика у номінації "відкриття року" WBC були такі імениті бійці, як Крістофер Росалес, Франклін Манзанілло, Реджіс Прогрейс, Хосе Рамірес-молодший та Ділліан Уайт. Це виразно підтверджує вагу здобутого титулу.

Гвоздик тривалий час перебував у тіні своїх ровесників і давніх друзів, олімпійських чемпіонів у любительському боксі, а згодом чемпіонів на професійному ринзі – Ломаченка та Усика. Він "упорався із завданням", переконливо перемігши 1 грудня титулованого Адоніса Стівенсона, який не знав поразок 5 років поспіль. 31-річний харків'янин відібрав пояс у 41-річного бійця, що готувався до 10 захисту звання чемпіона світу за версією WBC. Український атлет не дав канадцеві відсвяткувати ювілей. Він дав зрозуміти, що до когорти чемпіонів приєднався яскравий і зрілий майстер.

"Ця перемога означає для мене все. Я тренувався все життя для цього, сьогодні вся важка робота окупилася. Адоніс був відмінним чемпіоном. Але тепер настав мій час. Я готовий битися з кожним у напівважкому дивізіоні", - сказав Гвоздик, коментуючи свій чемпіонський бій.

Якщо Ломаченко, Усик та Далакян давно на вершинах світового рингу, то Гвоздик уперше здобув чемпіонський пояс. Загалом на професійному ринзі бронзовий призер Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні провів 16 боїв: 16 перемог, 13 з яких – достроково. Після перемоги над Стівенсоном наш боксер піднявся одразу на 55 позицій і перемістився із 68-ї на 13-ту сходинку рейтингу BoxRec, складеного за підсумками бою у канадському Квебеку.

Досягнення Гвоздика вагомі і говорять самі за себе. Він став першим українським чемпіоном світу у напівважкій вазі (до 79,3 кг), четвертим за всю історію українцем серед чемпіонів професійного боксу за версією WBC. До нього пояси WBC у своїх категоріях виборювали лише три наших боксери: Віталій Кличко (2004-2005, 2008-2013), Віктор Постол (2015) і ось зовсім недавно Олександр Усик (2018).

Коментуючи успіх Гвоздика, президент Харківської обласної організації Федерації боксу України Леонід Задорожний сказав в інтерв'ю автору статті, що харківська школа боксу, до якої належить Олександр, нині має велику групу перспективних бійців. Не виключено, що хтось із них незабаром може з'явитися на професійному рингу. 7-разовий чемпіон України у важкій вазі вказав, зокрема, на досягнення молодих харківських атлетів на Чемпіонаті України з боксу, який відбувся у листопаді.

"Ми мали 10 харків'ян у напівфіналах, п'ять із яких пробилися до фіналу, і чотири стали чемпіонами України. Це серйозний успіх. Не здивуюся, якщо дехто з них у недалекому майбутньому представлятиме Україну на професійному рингу", - сказав Задорожний.

Кілька днів тому стало відомо, що Гвоздик проведе перший захист титулу вже 30 березня. Поєдинок пройде у Філадельфії (США), хоча суперник поки що невідомий. Обов'язковим претендентом на титул чемпіона WBC у напівважкій вазі, яким володіє українець, є американець Маркус Браун, що переміг Баду Джека зі Швеції. Але Всесвітня боксерська рада дозволила Олександру спочатку провести добровільний захист, і він відбудеться вже за 2 місяці.

Визнання

Отже, нетривалу паузу після ери братів Кличків заповнило ціле сузір'я молодих талантів. І 2018 рік став знаменним у цьому. Аналітики одностайно говорять про яскравий прорив українського боксу та відродження минулої слави.

Це підтвердив і Конгрес WBC, який восени 2018-го пройшов у Києві. Україна була вперше удостоєна такої честі. У форумі брали учать Леннокс Льюїс, Евандер Холіфілд, Оскар де ла Хойя, Віталій і Володимир Клички та інші зірки. Відтепер емблема WBC доповнилася українським прапором, що демонструє світове визнання.

Перспективи

Новий, 2019 рік, обіцяє бути не менш цікавим. Окрім захисту титулів від Усика, Ломаченка, Далакяна та Гвоздика, можна очікувати виходу на ринг низки перспективних українських боксерів.

Дерев'янченко прагне реваншу і вже 13 квітня проведе поєдинком з Джеком Кулкаєм за звання обов'язкового претендента на пояс IBF.

Бронзовий призер Олімпіади-2012 у Лондоні, 33-річний Тарас Шелестюк (66,7 кг, 16-0, 10 КО) після півторарічної перерви в березні планує провести свій новий бій.

Срібний призер Олімпійських ігор (2012), 30-річний Денис Беринчик (61,2 кг, 10-0, 7 КО), що є володарем титулу WBO International та входить до ТОП-15 в рейтингу організації, вже давно засидівся у "нижчій лізі". Колишній "Український отаман" планує бій у квітні в Києві і ставить завдання потрапити в ТОП-5, аби стати обов'язковим претендентом на пояс WBO.

Ну, і який бокс без супертяжів.

Важкоатлет Владислав Сіренко (+91 кг, 8-0, 7 КО) минулого року завоював свій перший титул у профбоксі і розпочинає новий сезон у статусі інтернаціонального чемпіона за версією WBF.

Суперваговик Олександр Захожій (10-0, 8 КО), котрий 2017 року нокаутував Томаша Мразека, бійця, якого не зміг відправити на підлогу Тайсон Ф'юрі, у свої 25 також продовжать торувати шлях до еліти.

Любителі боксу сподіваються, що протягом року не загубляться вже досить засвічені Євген Хитров та В'ячеслав Шабранський.

Нарешті, Володимир Кличко. Можливе повернення у ринг легенди світового боксу є головною інтригою 2019 спортивного року. 42-річний Володимир останній поєдинок провів у квітні 2017-го, залишивши ринг з таким рекордом – 69 боїв, 64 перемоги (54 – нокаутом), 5 поразок. За версією популярного порталу East Side Boxing, очікуване повернення Кличка-молодшого увійшло до ТОП-3 найбажаніших камбеків 2019 року.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme