Незламаний Лесик. Як битися за країну, знявши шкарпетки

Не встиг квітневий сніг у Харкові зійти з новинних стрічок, як вже утворився новий тренд: Лесика поламали

Depo.
19 квітня 2017 16:31
ФОТО: depo.ua

Депутат Харківської міськради Андрій Лесик, позбавлений мандата від "Відродження" майже рік тому, і частково відновлений в правах Апеляційним адміністративним судом, сьогодні прийшов на сесію міської ради. Він спробував виступити з трибуни, звідки його відтерла бувала у колуарних іграх Таукешева (Тетяна Таукешева, заступник міського голови, – ред.), потім перемістився до зали під монотонне бубоніння Геннадія Кернеса, що читав порядок денний, де став одноманітно і з розпачем повторювати: "Попрошу поважати моїх виборців".

"Шановний клоун, під назвою Дід Мороз, прошу вас піти туди, звідки ви прийшли", - закликав Кернес, але Лесик продовжував поважати своїх виборців яро і з надривом. Тоді відбулося очікуване: охорона мера підійшовши до Лесика і, демонтувавши його від мікрофона, винесла з зали ногами вперед. На відміну від Паніковського, з яким у соцмережах порівнюють винесеного депутата, Лесик не хотів їхати на ручках, і відчайдушно брикався і червонів. Лесика висипали у дверях сесійної зали, він зняв праву шкарпетку, ліг на килим і вигукнув кілька вульгарних сентенцій, адресованих переважно охоронцям.

"Навіщо ти це зробив? Я буду битися за свою країну, я буду битися навіть з поламаною ногою... дайте мені води!" - кричав цей імпульсивний Портос братських україно-російських відносин.

Загалом ситуація виявилася маркерною і показала не з кращого боку усіх без винятку її учасників. Про Лесика і так все зрозуміло - заповзятий популіст, прихильник дружби з Росією, частий гість ефірів росЗМІ, програв на проміжних парламентських у липні минулого року, зайнявши сьоме місце. Йому терміново потрібна була нормальна видача в пошукових системах, і він її отримав. Хлопчику для биття нескладно потрапити до новин, особливо якщо хлопчик цього хоче.

Кернес, хоч і вчинив всупереч процедурі, але, тим не менше, дістав джокера в потрібний час у потрібному місці. Він розумів, що "сепаратиста" Лесика не підтримає ніхто; він вигнанець, зашкварений, а з таким можна вчиняти не за законом - у парадигмі Геннадія, звичайно ж. Закон сили проти сили закону, оце от все, і можна було б засуджувати Геннадія за вибіркове застосування закону скільки завгодно, якби персона винесеного ногами вперед не була настільки одіозною.

Втім, прихильники законності знайшлися, і вони знайшлися серед фракції "Самопомочі". Осідлавши "Фейсбук", депутати даної партії стали протестувати проти неправомірності мерських батальних тактик, поки не зметикували, що в лінійній риториці мережевих срачів "виступити проти Гєни" означає "вписатися за "сепаратистського" Лесика". Найрозважливіші з них спробували засудити і Лесика, але вступивши в гній, зверху черевик не одягають, тому найбільша опозиційна фракція втекла з поля бою під улюлюкання диванних експертів.

А ось хто вчасно зорієнтувався - так це адепти правлячого режиму з Сумської, 64, де "Самопоміч" не люблять трохи більше, ніж взагалі. Вони завбачливо підняли на багнети гасло "СП топить за сепаратистів", який миттєво був підхоплений аудиторією, що не любить вникати у тонкощі. Дискурс полеміки змістився з правової площини в площину "а що ви робили в сімнадцятому році?".

Ну, і депкорпус показав себе мовчазним стадом, втім, на інше ми і не розраховували. Навіть ті, хто постфактум кричав, що треба було викликати поліцію для видалення порушника, чомусь не викликали цю ж поліцію в момент сутички. Чому-чому, та тому що Геннадій не дав наказу проявляти ініціативу.

Не хотілося би в чергове говорити, що Кернес переграв усіх, але Кернес знову переграв усіх і - що звично - чужими руками. Руками охорони, яка трохи не виламала Лесику ноги, руками порохоботів повозив "Самопоміч" мордою по багнюці та руками радісної громадськості проголосив боротьбу з сепаратизмом в окремо взятому Харкові. Ну, і очолив її, звичайно.

А у Лесика виявилося часткове пошкодження зв'язок і дві сторінки результатів пошуку в гуглі.

Тепер можна продовжувати битися за країну, лежачи на килимі без шкарпеток.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків