НАЗК склало матеріали на харківського нардепа Святаша

Харківський народний депутат України підписав подання до Конституційного Суду щодо АРМА в умовах реального конфлікту інтересів

Як передає Depo.Харків, про це повідомляється на сайті Національного агентства із запобігання корупції.

 

За відомостями НАЗК, нардеп Дмитро Святаш, реалізуючи депутатські повноваження, діяв у власних інтересах.

 

Зокрема, йдеться про можливу наявність конфлікту інтересів під час підписання депутатами конституційного подання від 10.07.2018 №16/18 про невідповідність Конституції України окремих положень КПК України та закону, який визначає повноваження АРМА (ЗУ "Про Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів").

 

Національне агентство під час перевірки зібрало докази, які підтверджують, що депутат мав особисту зацікавленість у розгляді судом такого подання.

 

Так, було з’ясовано, що правоохоронними органами здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за фактом привласнення кредитних коштів АТ "УкрСиббанк", виготовлення та використання підроблених документів.

 

У рамках зазначеного розслідування накладено арешт та передано в управління АРМА нерухоме майно і корпоративні права низки підприємств, серед яких ТОВ "Легалплейс" та ТОВ "Укрбізнес ЛТД", засновником яких є дві юридичні особи: ТОВ "ФАВ-Україна" та компанія "Файмарк Рісорсиз Корп" (Панама). Кінцевим бенефіціарним власником першої є мати Дмитра Святаша.

 

Крім того, встановлено, що депутату видавалися довіреності, згідно з якими, він є повноважним представником другої компанії – "Файмарк Рісорсиз Корп", засновника ТОВ "Легалплейс" та ТОВ "Укрбізнес ЛТД", наділений повноваженнями керівника, неодноразово брав участь у загальних зборах учасників цих товариств та у прийнятті рішень, що стосувались діяльності зазначених товариств.

 

"Встановлені за результатами перевірки обставини свідчать, що зазначені особи вчинили дії та прийняли рішення в умовах реального конфлікту інтересів: користуючись наданими їм депутатськими повноваженнями щодо права на конституційне подання, разом з іншими народними депутатами України звернулися до Конституційного Суду України з конституційним поданням, щодо якого у них наявний приватний інтерес", - йдеться в повідомленні.

 

За відповідними фактами Національне агентство склало протокол про адміністративні правопорушення за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та направило його до суду.

 

Як повідомляв Depo.Харків, 4 травня у місті Вовчанськ на приватному подвір'ї вибухнула граната Ф-1. При огляді місця події спеціалісти вибухотехнічного управління встановили, що стався вибух гранати Ф-1. З місця події вилучено спусковий важіль та уламки боєприпасу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків