Найстаріший університет Харкова відзначає 215-річчя

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна святкує 215-річчя

Найстаріший університет Харкова відзнача…

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської міської ради, урочисте засідання Вченої ради, присвячене 215-й річниці від дня заснування Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, відбулося сьогодні, 27 січня, у стінах вишу.

 

За відомостями прес-службі, у засіданні взяли участь представник Харківської ОДА, Харківської обласної ради, мерії, представники обласної влади, профспілкових організацій, декани факультетів університету, завідувачі кафедр, керівники студентського самоврядування.

 

Ректор вишу Віль Бакіров нагадав, що Каразінський університет був відкритий 29 січня 1805 року і став першим світським університетом на території України.

 

"Це була вкрай важлива подія в історії Харкова, Харківщини, всієї нашої країни і навіть у світовій історії. З того дня почався непростий, але такий важливий і сповнений досягнень шлях нашого університету. Сьогодні ми хочемо привітати членів Ученої ради і весь колектив вишу з ювілейною датою і вручити заслужені нагороди. Програма святкувань на цьому, звичайно ж, не закінчиться. У січні-лютому ще пройде низка заходів, присвячених підбиттю підсумків нашої роботи. Віват, Каразінський!" - сказав Бакіров.

 

Кращі співробітники університету були нагороджені медалями, грамотами, у тому числі Почесною грамотою Харківської міської ради та Подяками міського голови.

 

Довідка Depo.Харків. Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна є одним із провідних вітчизняних вищих навчальних закладів, який 29 січня 2020 року відзначить 215-ту річницю від дня відкриття. Цього року університет увійшов до списку топ-500 кращих університетів світу за результатами відомого рейтингу QS.

 

У Каразінському університеті навчалися і працювали три лауреати Нобелівських премій Ілля Мечников, Лев Ландау, Саймон Кузнець. ХНУ імені В. Н. Каразіна – один із найбільших наукових центрів України, в якому представлені всі сучасні наукові напрямки фундаментальної науки, триває робота зі створення науково-технічної та інноваційної продукції світового рівня.

 

За 215 років існування університет закінчили понад 150 тис. осіб. Понад 150 випускників університету стали дійсними членами і членами-кореспондентами Академії наук УРСР і НАН України, 84 співробітники університету стали лауреатами Державних премій України в галузі науки і техніки. За роки незалежності вчені університету отримали 32 Державні премії в галузі науки і техніки.

 

Сьогодні в університеті працюють 17 факультетів, п'ять навчально-наукових і три науково-дослідних інститути, навчаються понад 16 тис. студентів, аспірантів, докторантів. Класичну освіту в університеті здобувають понад 4 тис. іноземних студентів з більш ніж 50 країн світу. Підготовка фахівців здійснюється більш ніж за 100 освітніми програмами. Освітній процес забезпечують понад 1,7 тис. професорів і доцентів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"