Найстаріше дерево планети та українські тропіки: ТОП-10 цікавих фактів про ботанічний сад у Харкові

У Харкові за останні роки з'явилося багато парків і алей. Та коли за вікном морози, хочеться бачити квітучі та барвисті сади. Утім, не обов'язково їхати в "теплі краї", тропіки можна знайти в самому серці Харкова – у Ботанічному саду

Найстаріше дерево планети та українські…

Т ут красиво у будь-яку пору року. Навесні варто побачити цвітіння магнолій, влітку – посидіти в тіні дерев поруч із мініставком, восени – пошарудіти золотим листям, а взимку – побувати в оранжереї з тропічними та екзотичними рослинами. Depo.Харків дізналося десять цікавих фактів про Ботанічний сад.

До чого тут Каразін

У харківському ботанічному саду є власне штучне озеро

Ботанічний сад заснований одночасно з Харківським національним університетом ім. В. Н. Каразіна у 1804 році. Він є найстарішим ботанічним садом України. У 1983 році його оголосили заповідним об'єктом.

Як місцевий граф Ботанічній сад розвивав

У Харкові в ботанічному саду ростуть тисячі рослин

Ботсад починався з невеликої ділянки. Його площа становила близько 450 квадратних метрів. Граф Северин Потоцький, який був першим попечителем Харківського навчального округу, сприяв, щоб під ботанічний сад для університету виділили невелику ділянку по Сумському шосе. Так він перемістився на територію по сусідству з Англійським (верхнім) садом. На новому місці перші роки в ботсаду зводили алеї та гаї з лісових дерев: купували, дарували або виводили насіння.

Центр науково-дослідних відділів

Харківські ботаніки проходять наукову практику в ботанічному саду

Сьогодні Ботанічний сад розташований на двох територіях – на вулиці Клочківській та Отакара Яроша, загальна площа яких становить майже 42 га. Він складається з п'яти науково-дослідних відділів.

Рослини з Антарктиди?

У Харківському ботанічному саду є рослини з усіх континентів

Ботанічний сад організований за ботаніко-географічним принципом, тому в ньому присутні рослини з усіх материків світу, окрім Антарктиди, бо там немає рослин.

Ні насильству над рослинами

Харківський ботанічний сад співпрацює з іншими подібними організація у світі

Цей сад є членом Міжнародної ради ботанічних садів із охорони рослин, тому він має зв'язки з подібними організаціями із сорока країн світу.

Тропіки у Харкові

У Харкові є зимова оранжерея, де підтримується тропічний клімат

У колекції саду зараз понад 7 тисяч видів рослин. Із них 3 тисячі – мешканці тропіків і субтропіків, якими опікуються в оранжереї. Є в ботсаду і рідкісні рослини: 15 видів занесені до Європейського Червоного списку, 95 – до Червоної книги України. Що вже говорити про гербарій, який в Харківському Ботанічному саду налічує понад 36 тисяч листочків із різних дерев, чагарників і квітів.

Дерево, яке старіше за саму історію

У Харкові є найстаріше дерево на планеті

У Харківському ботанічному саду можна подивитися на унікальне дерево метасеквою, воно росло на землі близько двохсот мільйонів років тому та вважалося вимерлим, але в 1941 році наукова експедиція виявила його в одній з провінцій Китаю. В ботанічний сад секвоя потрапила в тому ж році. Спочатку вважали, що помірний клімат погано підходить для цього дерева, але воно чудово прижилося.

Коли і як можна відвідати

Харківський ботсад можна відвідувати без попереднього узгодження

Відвідати ботанічний сад за адресою: вул. Клочківська, 52 може будь-який харків'янин без попереднього запису. Правда, гуляти можна в суворо обмежений час – з 10:00 до 15:00. Але вхід в оранжереї працює тільки під час екскурсій. Що стосується екскурсій з поясненнями, то їх проводять для груп, кількістю не менше 15 осіб за символічну плату. Але за них потрібно домовлятися по телефону, як мінімум, за тиждень до бажаної дати.

Фотофотосесії в Ботанічному саду

У Харківському ботанічному саду можна провести весільну фотосесію

На території ботсаду можна проводити фотографування урочистостей (не більше 8 людей). У зимовий час фотозйомка урочистостей проводиться в оранжерейному комплексі (не більше 5 людей).

Не тільки краса, а й допомога

Харківський ботсад відтворює ландшафти різних кліматичних зон

Також в Ботанічному саду можна придбати посадковий матеріал деревних і трав'янистих рослин відкритого та закритого ґрунту, отримати консультації з ландшафтного дизайну та догляду за рослинами.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"