Найсильніша в світі: Як абсолютна рекордсменка ловить злочинців у Харкові

Юлія Герус - майстер спорту міжнародного класу та абсолютна рекордсменка світу, досягнення дівчини можна перераховувати довго, але найголовнішим залишається те, що саме вона стоїть на варті спокою харків'ян

Спортивна кар'єра Герус почалася в три роки, коли тато вперше привів її на тренування. За понад 20 років занять спортом дівчина встигла спробувати себе в боксі, академічному веслуванні, входила до національної збірної України, армреслінгу та пауерліфтингу.

"В мене тато спортсмен, тож він мене за ручку привів у зал боксу. Боксом я займалася три роки. В мене багато видів спорту за плечима, по трьом з них я кандидат в майстри спорту, по одному – майстер спорту міжнародного класу" - розповідає дівчина.

В останній дисципліні вона навіть встановила світовий рекорд з підіймання штанги на біцепс.

Про свою спортивну кар'єру Герус говорить скромно, пояснює - завжди подобалися силові види спорту, тож навіть освіту отримала в Академії фізичної культури, власне, саме там і захопилася пауерліфтингом. "Я почала з 4 курсу працювати в залі тренером. Випадково побачила ролик, що проводяться змагання з підйому штанги на біцепс. Мені стало цікаво. Зайшла подивитися нормативи, які необхідні для майстра спорту міжнародного класу, – 36 кг. Спробувала й одразу підняла. Я не готувалася і не тренувалася", - зізнається спортсменка.

За п'ять днів після цієї спроби дівчина вже взяла участь у своїх перших змаганнях й одразу стала майстром спорту міжнародного класу, а пізніше встановила абсолютний рекорд світу, піднявши (на біцепс, - Ред.) 55 кг.

Другою кар'єрою спортсменка обрала службу у лавах патрульної поліції.

Дівчина розповідає, що змінити спортивну форму на поліцейську вирішила через мрію дитинства. Про роботу в поліції вона думала ще змалечку, а коли почула про другий набір у нову поліцію, не вагалася й пройшла відбір. Тепер світова рекордсменка суміщає охорону громадського порядку із регулярними тренуванням в залі. Та й фізична підготовка допомагає в новій роботі.

"По "гарячих слідах" затримання недавно було. Ми були в пішому патрулі в Московському районі. Хлопець викрав телефон. Ми його побачили на іншому боці дороги, почали наближатися, він намагався втекти, але ми з напарником наздогнали", - розповідає дівчина.

Її спортивна підготовка нерідко викликає повагу та подив у колег. Хоча, зізнається поліцейська, змагатися з нею поки ніхто не наважився. Під час затримань та патрулювань працює на рівні з напарниками – чоловіками. "Доводилося й хлопців заспокоювати. Тут сила моя знадобилася, бо, мабуть, якби дівчинка була зовсім тендітною, її б просто викинули, як кошеня. А зі мною так не виходить", - всміхається поліцейська.

Зараз Герус проводить в спортивному залі по дві-три години від трьох до п'яти днів на тиждень. Тренування та спортивну кар'єру кидати не збирається, планує встановлювати нові рекорди: "Для мене спорт - це ще й дисципліна. Мені це треба. Я коли тиждень не ходжу в зали, в мене починається ломка тіла. Я без цього вже не можу. Тож і надалі буду розвиватися, бити власні рекорди". Але й про службу не забуває. І збирається незабаром отримати юридичну освіту

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook