ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Навчання в елітних вишах обійдеться "в копієчку"

Крупні виші збільшили вартість навчання
Depo.
29 квітня 2015 12:25
ФОТО: depo.ua
Навчання в елітних вишах обійдеться "в копієчку"
Навчання в елітних вишах обійдеться "в копієчку"

Так, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" не підвищуватиме вартість навчання на денному відділенні для бакалаврів, а для магістрів - збільшить на 10%, пише STATUS QUO, передає кореспондент Харків.depo.ua.

За словами ректор ХПІ Євгена Сокіла, вуз має право підняти вартість навчання на рівень інфляції, яка склала 24,6%, але він не став використовувати цю можливість.

Вартість навчання на бакалавраті складе від 7,8 тис. грн. в рік, як і в минулому році.

"Рішення прийнято з урахуванням того, що наше завдання - наповнити бюджет університету, а не визначити високу ціну і відлякати абітурієнтів. А поповнювати бюджет планується за рахунок іноземних студентів, які з урахуванням що збільшився курсу долара платять досить істотні суми. Можливо, для них вартість навчання буде навіть зменшена. Зараз у вузі вчиться 2,1 тис. іноземців, планується збільшити їх кількість до 2,5 тис. чол.", - зазначив Сокол.

Як зазначили в приймальні комісії Харківського національного університету ім. Каразіна, у вузі вирішили підняти вартість навчання на денному відділенні.

Наприклад, навчання на самому недорогому факультеті вузу - фізико-технічному - коштуватиме 9,5 тис. грн. (торік - 7,6 тис.грн.), на одному з найдорожчих - факультеті іноземних мов - 19 тис. 766 тис.грн. (торік - 15,8 тис.грн.).

У Харківському національному університеті радіоелектроніки зазначили, що теж вирішили підняти вартість навчання. Комп'ютерні спеціальності коштуватимуть 9,9 тис.грн. на рік (торік - 8,3 тис.грн.), технічні - 8,9 тис.грн. на рік (торік - 7,2 тис.грн.).

У Харківському національному економічному університеті вартість навчання на заочному відділенні вирішили підняти на 200 грн. до 3 тис. 900 грн. З вартістю на денному поки не визначилися, але вже попередньо відомо, що вона або залишиться на колишньому рівні, або підвищитися, але ненабагато. "Це не буде підвищення на тисячу гривень", - зазначили у вузі.