Надзвичайного забруднення атмосфери на Харківщині немає, - офіційна інформація

У Харківській області провели вимірювання рівня чадного газу в атмосферному повітрі

Про це повідомляє Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України, передає Depo.Харків.

 

"За результатами досліджень атмосферного повітря, проби якого відбиралися фахівцями установи 21-22 жовтня на території міста Харкова та Харківської області, надзвичайної ситуації щодо забруднення атмосферного повітря в регіоні не спостерігається", - йдеться в повдіомленні.

 

У місті Харкові поблизу автотранспортних магістралей концентрація оксиду вуглецю в атмосферному повітрі становить 5 мг/м3 – у 1,04-1,16 більше гранично допустимих концентрацій (ГДК). За минулий період поточного року кратність перевищення ГДК по оксиду вуглецю становила від 1,05 до 1,24.

 

В точках контролю атмосферного повітря на території Харківської області, які знаходяться поза зонами впливу викидів автотранспорту, концентрації вуглецю оксиду не перевищують ГДК і фактично становлять 0,7-2,5 мг/м3.

 

За 9 місяців 2019 року у місті Харкові та Харківській області відібрано 2918 проб атмосферного повітря для визначення вмісту оксиду вуглецю, з яких 8,5% містили СО в концентраціях вище ГДК. Питома вага проб з перевищенням ГДК у місті Харкові становила 13%, у населених пунктах Харківської області – 5,4%.

 

Довідка Depo.Харків. Чадний газ (вуглецю оксид, хімічна формула – СО) – це безбарвний без запаху та присмаку газ, тому його неможливо ні побачити, ні відчути. Він утворюється при неповному згорянні всіх видів природного палива та органічних речовин. Найвищі концентрації оксиду вуглецю спостерігаються біля автотранспортних магістралей, де він міститься у вихлопних газах автомобілів, в зонах впливу викидів рідкопаливних та твердопаливних теплових котелень та промислових підприємств.

 

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові на площі 400 квадратів спалахнув готель.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"