UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

НАБУ завершило розслідування справи про розкрадання 14 млн грн на "Електроважмаші" в Харкові

У Харкові завершили розслідування третьої корупційної схеми на державному підприємстві "Завод "Електроважмаш"

НАБУ завершило розслідування справи про…

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), передає Depo.Харків.

 

За даними слідства, у 2017 році посадовці ДП "Завод "Електроважмаш" за посередництва підконтрольної їм компанії, зареєстрованої у місті Прага, організували продаж запасних частин компанії реального сектору економіки в Литві. Остання передоплата чеській компанії за запчастини вартістю 600,3 тис. євро була майже вдвічі більша за ціну цих деталей – 1,22 млн євро.

 

Відповідно до висновків комплексної судової товарознавчої та економічної експертиз, ринкова вартість реалізованих запасних частин становила 31,3 млн грн. З урахуванням цього, розмір завданих державі збитків в особі ДП "Завод "Електроважмаш" становить 13,7 млн грн.

 

Читайте також: Харківський "Електроважмаш" знову очолив колишній гендиректор, якого знімали після обшуків на підприємстві

 

Притягуються до відповідальності 5 підозрюваних: два заступники директора ДП "Завод "Електроважмаш"; начальник управління ДП "Завод "Електроважмаш"; кінцевий бенефіціар чеської компанії; директор чеської компанії.

 

У НАБУ зазначили, що вказана корупційна схема є третьою з-поміж викритих НАБУ та САП на ДП "Завод "Електроважмаш".

 

 

Так, у 2014-2015 роках ДП продало виготовлений ним електродвигун фактично за собівартістю (1,39 млн дол.) компаніям із ознаками фіктивності. Останні перепродали його до Республіки Казахстан – за ринковою ціною у 3 млн дол. Внаслідок цього держпідприємству завдано 37,2 млн грн шкоди. З грудня 2016 року справа за обвинуваченням колишнього заступника директора "Електроважмашу" у зловживанні службовим становищем слухається в суді.

 

Крім цього, ще трьох посадовців цього ж держпідприємства викрили на отриманні 37 тис. дол. неправомірної вигоди за організацію своєчасного відпуску готової продукції відповідно до укладеного договору. На початку 2018 року справу скеровано до суду.

 

Як повідомляв Depo.Харків, 23 червня 2020 року стало відомо, що у Харкові суд обрав керівникам "Електроважмашу" міри запобіжного заходу. Повідомлялося також, що чиновники можуть вийти під заставу.

 

Після обшуків на підприємстві замінили гендиректора "Електроважмашу". Тимчасово виконувачем обов’язків генерального директора "Електроважмашу" призначено Олексія Бунеску.

 

Довідка Depo.Харків. Бусько був призначений директором "Електроважмашу" у грудні 2019 року. На час слідства він попросив суд відсторонити його від виконання обов'язків. Буська поновлено на посаді відповідно до ухвали Орджонікідзевського районного суду Харкова від 17 серпня 2020 року.

 

Завод "Електроважмаш" спеціалізується на виробництві гідро - та турбогенераторів для ТЕС і АЕС, електродвигунів для приводів прокатних станів, шахтних підйомників, тягового електрообладнання для залізничного і міського транспорту.

 

Читайте також: Від Кучера йде один із керівників управління культури Харківської ОДА

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme