На забезпечення водопостачання Харкова не вистачає коштів, - депутати облради

Для забезпечення безперебійного водопостачання Харкова водами Краснопавлівського водосховища необхідно виділити ще 1,1 млн грн
Depo.
15 червня 2016 13:05
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної ради, про це під час засідання профільної комісії облради сказала заступник директора Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Ганна Бикова.

За її словами, 60 млн грн, які передбачені державним бюджетом на заповнення водами Дніпра Краснопавлівського водосховища, із якого забезпечується водою Харків, недостатньо. Цього року на такі потреби необхідно додатково виділити 1,1 млн грн.

У свою чергу голова постійної комісії Олександр Донський додав: "На Краснопавлівське водосховище ми і до цього неодноразово виділяли кошти з обласного бюджету. Зараз рівень води там на позначці близько 120 метрів. Якщо він опуститься до 106 метрів, водопостачання Харкова зупиниться".

За його словами, водообмін між Дніпром і Краснопавлівським водосховищем не проводився з 2013 року.

"На IV квартал заплановане виділення коштів з держбюджету. Якщо ми дотягнемо до цього часу, потім проведемо тендер, то може трапитися катастрофа. У Харкові не буде питної води. Наразі немає іншого виходу. За свої резерви ми виділяли вже кошти, щоб привести до ладу електрообладнання на насосних станціях цього водосховища. Як відповідальна влада, ми просто зобов’язані платити кошти за електроенергію, необхідну на прокачку води, попереджуючи тим самим кризову ситуацію", - сказав Донський.

Депутати постійної комісії висловили занепокоєння тим, що кошти, які регіон міг би використати на свої цілі, він зобов’язаний спрямовувати на заходи, що перебувають у компетенції держави.

Довідка Depo.Харків. Краснопавлівське водосховище - одне з джерел централізованого питного водопостачання споживачів міст Харків, Лозова, Первомайський та ряду інших населених пунктів Харківського і Лозівського районів. Крім цього, Краснопавлівське водосховище використовується для міжбасейнового перекидання води з басейну ріки Дніпро до басейну ріки Сіверський Донець для забезпечення достатньої водності ріки Сіверський Донець.

Це водосховище наливного типу, яке наповнюється дніпровською водою з каналу Дніпро-Донбас. Складовою частиною водогосподарського балансу Сіверського Дінця є щорічна подача води по каналу Дніпро-Донбас до Краснопавлівського водосховища в об’ємах не менше 120 млн. м3.

Розписом державного бюджету на 2016 рік передбачено 60 млн грн на оплату електроенергії для проведення водообміну Краснопавлівського водосховища, що дозволить подати орієнтовно 110 млн. куб. м води залежно від тарифів на електроенергію на час проведення водообміну.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків