На Росії затягують розгляд українських позовів в ЄСПЛ, - Мін'юст

Російська Федерація намагається відкладати розгляд позовів України щодо порушення прав людей
Depo.
20 жовтня 2016 16:08
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це в Харкові під час брифінгу сказала перший заступник міністра юстиції України Наталя Севостьянова.

"Поки Росія усіляко намагається затягнути розгляд цих позовів. На півроку відкладати і далі. Але це завжди тривалий розгляд у міжнародних судах, але процес просувається", сказала вона.

За словами Севостьянової, на сьогодні до Європейського суду з прав людини Міністерство юстиції України подало п’ять позовів на Росію.

"Також подано п’ять позовів до Європейського суду з прав людини. Це міждержавні позови проти Росії, які стосуються питань порушення прав наших громадян, починаючи з березня 2014 року й до сьогоднішнього дня. Це питання й Криму, й Донбасу. Це, по факту, хронологія війни. Ці позови підтримує Міністерство юстиції. Вони вже комуніковані, це означає, що Росії вже поставлений перелік питань, на які вони мають дати відповідь у визначений судом строк. Питання такого характеру: хто ці зелені чоловічки, які були в Криму, чи мали ви контроль над ними тощо", - наголосила заступник міністра.

Крім того, додала Севостьянова, Мін'юст із Міністерством закордонних справ відпрацьовують можливість подання позовів на Росію до ООН.

"Також ми з МЗС працюємо над можливими, потенційними позовами до ООН. Є чотири конвенції, щодо яких ведеться робота. Одна з них – це фінансування тероризму, щодо заборони дискримінації. Але там процедура передбачає підготовче питання, тобто комунікації сторін до подавання позову. Свого часу Грузія зробила помилку, вони дуже швидко подали позов, їм було відмовлено. Тому ми зараз проходимо всі можливі етапи, щоб цього не допустити", - підкреслила вона.

Севостьянова підкреслила, що суми компенсацій, які Україна вимагатиме від Росії, будуть встановлюватися на більш пізніх етапах.

"Суми компенсацій за цими позовами будуть встановлюватися на більш пізніх етапах. Тобто навіть зараз у наших позовах до ЄСПЛ конкретна сума завжди уточнюється. Оскільки будуть проведені експертизи, швидше за все, навіть міжнародні, щоб була довіра у міжнародного суду до цих сум, які ми будемо заявляти", - підсумувала вона.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків