ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На пляжах міста з’явились рятівники

Усі рятувальні пункти, організовані на водоймах міста, почали роботу в новому купальному сезоні
Depo.
29 травня 2015 15:44
ФОТО: depo.ua
На пляжах міста з’явились рятівники
На пляжах міста з’явились рятівники

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі Харківської міськради з посиланням на начальника комунального спеціалізованого закладу "Водно-рятувальна служба міста Харкова" Валерія Михайлова.

За його словами, купальний сезон у місті розпочався 20 травня і триватиме до 20 вересня. У зв'язку з цим, три пости рятувальників розпочали роботу в Журавлівському гідропарку, по одному - в Олексіївському лугопарку, а також у Жовтневому, Основ'янському гідропарках і на Петренківській водоймі. Крім того, рятувальний пост силами орендаря пляжу організований на Безлюдівці.

"Всього на наших постах працюють 42 рятувальники. Вони зобов'язані стежити за порядком на воді, регулярно патрулювати місцевість з берега і на човні. Також на кожному посту обов'язково є медсестра. Торік таким чином вдалося врятувати 75 чоловік, а медична допомога була надана 175 відпочивальникам. Вже цього року на Олексіївці були врятовані двоє дорослих і дві дитини", - розповів Михайлов.

За його словами, на рятувальних постах є все необхідне оснащення та обладнання: човни, гучномовці, рятувальні жилети та круги.

Як повідомив начальник управління державного нагляду і контролю Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Харківській області Сергій Колосовський, всього цього року в Харківській області функціонуватимуть близько 80 обладнаних пляжів, і там працюватимуть близько 400 рятувальників.

За його словами, в 2014 році в Харкові і області на воді загинуло більше 70 чоловік, у 2015 році - 17, з них сім - у травні.

"В основному, люди тонуть у несанкціонованих для купання місцях. Там, де є рятувальні пункти, обладнані пляжі, медпрацівники, там випадки загибелі вкрай рідкісні. В основному, люди гинуть за власної недбалості, як правило, в стані алкогольного сп'яніння. Також через недбалість батьків нерідко тонуть діти", - зазначив Колосовський.