На Харківщині з'явилося своє село Гуляй Поле

У Харківській області два населених пункти змінили офіційні назви

Відповідні рішення сьогодні, 11 вересня, під час чергової сесії ухвалили депутати Верховної Ради України, передає Depo.Харків.

 

Зокрема, народні депутати перейменували село Рябухине Нововодолазького району Харківської області. Відтепер населений пункт називатиметься село Гуляй Поле. "За" таке рішення проголосували 290 народних депутатів.

 

Наступним рішенням депутати перейменували село Мелихівка Нововодолазького району Харківської області на село Миколаївка. Рішення підтримали 295 парламентаріїв.

 

Згідно пояснювальних записок до проектів рішень, до парламенту для перейменування населених пунктів звернулася Харківська обласна рада. Перейменування викликане необхідністю декомунізації.

 

Довідка Depo.Харків. Село Мелихівка входить до складу Старовірівської обєднаної територіальної громади Нововодолазького району Харківської області. В селі проживає 616 жителів. За інформацією Українського інституту національної пам’яті, у серпні 1920 року село Ленівка на честь більшовика Мелехова М.С. було перейменовано на Мелихівку. Мелехов М.С. ‒ командир "загону по боротьбі з куркульським бандитизмом", який загинув у ході здійснення продрозкладки.

 

Село Рябухине входить до складу Бірківської селищної ради Нововодолазького району Харківської області. У селі проживає 86 жителів. Перейменування викликане необхідністю декомунізації. За інформацією Українського інституту національної пам’яті, після встановлення радянської влади на Харківщині, село Гуляй Поле було перейменовано на село Рябухине на честь першого голови, створеної більшовиками сільської ради, Рябухи О.С., який "загинув від рук куркулів" під час здійснення продрозкладки.

 

Як повідомляв Depo.Харків, на Салтівці не поділили перехрестя дві іномарки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook