На Харківщині вода майже в половині колодязів не відповідає нормам

У Харківській області зареєстрували відхилення від норм за санітарно-хімічними показниками у 46,5% проб води з колодязів

За дев’ять місяців у Харкові та області за санітарно-хімічними показниками фахівці дослідили 2 400 проб води з джерел нецентралізованого водопостачання, з яких 46,5% не відповідали вимогам, повідомили Depo.Харків у Харківському обласному лабораторному центрі.

У досліджених пробах води були виявлені перевищення нормативних показників по загальній жорсткості, кольоровості, каламутності, вмісту нітратів, нітритів, аміаку, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, кремнію, заліза, марганцю.

Також проблемним питанням залишається перевищення вмісту нітратів у воді джерел нецентралізованого водопостачання, яку споживають діти до трьох років – відхилення від нормативів встановлено у 39,7% досліджених проб води з колодязів.

За мікробіологічними показниками досліджено 984 проби води з колодязів та каптажів джерел, з них 40,2% не відповідали нормативам.

У Харкові досліджено 38 проб води з каптажів природних джерел. Протягом дев’яти місяців у воді з п’яти джерел реєструвались проби з відхиленнями від норм за мікробіологічними показниками (парк "Юність", "Петренки – 1", "Петренки – 3", по вул. Бучми (права сторона), Олексіївська Балка (вул. Клочківська). Вода з каптажу джерела у парку "Юність" не відповідала нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками – встановлені відхилення за показниками загальної жорсткості та вмісту нітратів.

Читайте також: Ранок починається не з кави: У шести районах Харкова відключили воду (АДРЕСИ)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"