На Харківщині полісмени "кришували" вирубку цінної деревини: У райвідділах пройшли обшуки
У Харківській області чотирьом поліцейським та 11 цивільним особам повідомили про підозру в розкраданні лісу
Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі територіального управління Державного бюро розслідувань.
За даними ДБР, 9 квітня чотирьом співробітникам Валківського відділу ГУ НП в Харківській області повідомили про підозру в перевищенні влади або службових повноважень (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України) та співучасті у незаконній порубці або незаконному перевезенні, зберіганні, збуту лісу (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 246 Кримінального кодексу України). Також слідчі повідомили про підозру у незаконній порубці або незаконному перевезенні, зберіганні, збуту лісу 11 цивільним особам (ч. 4 ст. 246 Кримінального кодексу України).
За попередньою інформацією, троє мешканців Харківщини без дозвільних документів організували незаконну вирубку деревини на території ДП "Жовтневе лісове господарство", а також на землях запасу, що не перебувають на балансі лісового господарства. Порушники здійснювали вирубку виключно деревини цінних порід. Для цього вони винаймали різноробочих, а також домовлялися із місцевими поліцейськими, аби правоохоронці сприяли їх діяльності. Крім того, поліцейські забезпечували вільне пересування транспорту з деревиною до лісопереробних пунктів як на території Харківської області, так і за її межами.
Внаслідок незаконної діяльності державі завдано збитків на понад 850 тисяч гривень. Повна сума збитків буде встановлена після відповідних експертиз.
Слідчі провели 47 одночасних обшуків як за місцем проживання підозрюваних, так і за місцем їхньої роботи, зокрема у Валківському відділі та Коломацькому відділенні поліції. Під час обшуків вилучені чорнові записи, банківські картки, мобільні телефони, грошові кошти, а також обладнання для обробки деревини.
Вирішується питання щодо обрання всім підозрюваним міри запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Також слідчі перевіряють інформацію про причетність до злочину інших осіб.
У разі доведення вини правоохоронцям загрожує покарання у виді позбавленням волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. У разі доведення вини, цивільним громадянам загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.
За даними Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, до складу групи входили понад 30 осіб - мешканці Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Сумської та Чернігівської областей. Організатор нелегального бізнесу – житель Зміївського району, що на Харківщині.
Як повідомляв Depo.Харків, із харківського шпиталю евакуювали хворих військовослужбовців.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків