На Харківщині майже у половині колодязів небезпечна вода

За перше півріччя у Харкові та області за санітарно-хімічними показниками дослідили 2 211 проб води з джерел нецентралізованого водопостачання, 45% не відповідали вимогам

На Харківщині майже у половині колодязів…

Про це Depo.Харків повідомили у Харківському обласному лабораторному центрі.

За даними центру, у досліджених пробах води виявили перевищення нормативних показників по загальній жорсткості, каламутності, вмісту нітратів, аміаку, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, заліза.

"Основним з проблемних питань регіону залишається перевищення вмісту нітратів у воді джерел нецентралізованого водопостачання", - сказано в повідомленні.

За шість місяців у воді колодязів, яку споживають діти до трьох років, перевищення вмісту нітратів на рівні до 2,5 ГДК (гранично допустима концентрація) виявлене у Дергачівському, Красноградському, Богодухівському, Барвінківському, Великобурлуцькому, Кегичівському, Вовчанському, Первомайському районах; перевищення до 5 ГДК – у Харківському, Золочівському, Чугуївському, Зміївському, Зачепилівському, Куп’янському, Краснокутському, Дворічанському, Балаклійському, Шевченківському районах, містах Лозова та Люботин; перевищення до 10 ГДК - у Лозівському, Близнюківському, Борівському, Валківському, Коломацькому районах та до 12,6 ГДК - у Нововодолазькому районі.

Перевищення ГДК нітратів встановлено у 39,6% досліджених проб води з колодязів.

За мікробіологічними показниками досліджено 806 проб води з колодязів та каптажів, з них 32% не відповідають нормативам.

У Харкові досліджено 24 проби води з каптажів. У воді з дев’яти джерел реєструвалися відхилення від норм за мікробіологічними показниками (селище Олешки Київського району, парк "Юність", "Петренки – 1", "Петренки – 2", "Петренки – 3", вул. Зубенка, 25, вул. Бучми - права та ліва сторони, "Олексіївська балка"). Вода з каптажів трьох джерел не відповідала нормативам за санітарно-хімічними показниками - встановлені перевищення гранично допустимої концентрації сульфатів (вул. Зубенка, 25) та нітратів (селище Олешки та парк "Юність").

Як повідомляв Depo.Харків, стало відомо, хто з харків’ян проходить до Верховної Ради за партійними списками політичних партій.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"