На Харківщині лише 20% учнів повністю задоволені дистанційним навчанням, – опитування ОДА

У Харківській області 44% опитаних старшокласників вважають основною проблемою дистанційного навчання надмірне навантаження

На Харківщині лише 20% учнів повністю за…

У Харківській області наприкінці 2020 року – на початку 2021 року провели опитування серед учнів 10-11 класів закладів загальної середньої освіти щодо дистанційного навчання, повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обладміністрації.

Опитування проводили фахівці Центру соціально-гуманітарних досліджень ХНУ імені В.Н. Каразіна. Участь в дослідженні взяли представники всіх шкіл області та міста. Опитування було анонімним.

Усього фахівці провели анкетування 9288 учнів (майже 40% від загальної кількості учнів 10-11 класів Харківської області), з них 5449 (59%) дівчат і 3839 (41%) хлопців. Близько половини опитаних старшокласників (51%) навчаються в загальноосвітніх школах, 29% - у ліцеях, 12% - у гімназіях, 4% - у навчально-виховних комплексах, 4% - у спеціалізованих школах.

Майже всі респонденти (99%) навчаються в державних школах, у приватних - лише 1% опитаних. 52% опитаних проживають в місті Харкові, 48% - в інших населених пунктах області (33% проживають у міських населених пунктах, 15% - у селах)

Так, згідно з дослідженням, основною проблемою дистанційного навчання учні вважають надмірне навчальне навантаження (такий варіант обрали 44% опитуваних). 36% визначили основною проблемою брак живого спілкування з друзями та однокласниками. На третьому місці – відсутність мотивації для онлайн-навчання - 34%. При цьому 32% школярів вважають, що деякі предмети складно або взагалі неможливе вивчати дистанційно.

При цьому 92% опитаних мають комфортне місце для занять, 91% - стабільний інтернет-зв'язок, 88% - необхідну комп’ютерну техніку, 81% - необхідні програми для занять (софт), 71% - прилади для відеозв’язку (гарнітура, веб-камера). 74% опитаних повідомили, що заняття проводяться онлайн, у селі відсоток таких відповідей склав лише 57%.

Загалом із усіх опитаних повністю задоволені дистанційним навчанням у школі лише 20%, ймовірніше, задоволені – 25%, у чомусь задоволені, у чомусь – ні – 43%. Повністю незадоволені 4% опитаних.

Подібне анкетування проводитиметься двічі на рік - перед зимовими та літніми канікулами.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області на коронавірус хворіють 143 учні загальноосвітніх навчальних закладів. 

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"