На Харківщині з’явиться студентський Co-working-центр

У Харківській області планують створити обласний студентський Co-working-центр та телевізійну профорієнтаційну передачу "Розмова про професію", яка виходитиме на постійній основі для молоді регіону
Depo.
26 липня 2016 14:19
ФОТО: depo.ua
На Харківщині з’явиться студентський Co-working-центр
На Харківщині з’явиться студентський Co-working-центр

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків в прес-службі Харківської обладміністрації, відповідні питання обговорювалися сьогодні, 26 липня, на спільному засіданні Ради ректорів Харківської області та Харківського університетського консорціуму, у якому також взяли участь перший заступник голови Харківської ОДА Юлія Світлична та народний депутат Ірина Луценко.

"Я сподіваюсь, що кожен ректор долучиться до програми, що буде популяризувати науку, - відзначила Світлична. – Наразі тривають переговори щодо формату виходу цієї передачі".

Крім того, на засіданні керівники вищих навчальних закладів області підбили підсумки роботи Ради в навчальному році-2015/2016 та розглянули хід реалізації протягом року проектних напрямів діяльності Харківського університетського консорціуму.

Відкриваючи засідання, перший заступник голови Харківської ОДА підкреслила значущу роль науки та освіти в державотворчих процесах у країні.

"Президент України Петро Порошенко під час свого візиту до нашої області відзначив, що відродження країни починається з Харківщини. І дуже приємно, що вища ланка вищої школи Харківщини є запорукою мотивації та інтегрування нових процесів щодо розбудови та розвитку української держави, - відзначила Світлична. – Зараз ми з вами стаємо свідками того, що бажання йдуть попереду законодавства. Ми бачимо цю диспропорцію. Основна задача науки – йти попереду процесу, і ми це робимо, і робимо вчасно. Завдяки допомозі народних депутатів, які співпрацюють з Харківською областю, сьогодні ми маємо змогу втілювати свої напрацювання в життя".

Звертаючись до керівництва харківських вишів, перший заступник керівника області висловила впевненість, що напрацювання науковців харківських вишів будуть реалізовані, й це стане прикладом для всієї країни.

Ірина Луценко повідомила, що головною метою її візиту до Харківської області є необхідність почути проблеми, які існують, та прискорити їх відображення в змінах до законів.

"Ми хочемо почути ваші пропозиції та передати їх до Міністерства освіти України, - сказала Луценко, звертаючись до керівників вишів Харківщини. - Для України Харківщина є дуже вагомим регіоном, адже тут навчаються 200 тис. студентів, тут потужна вища школа і найвищий науковий та освітній потенціал України. Кожного року три-чотири ВНЗ Харківської області потрапляють до топу вишів, куди найбільше хочуть вступати українські абітурієнти. Позитивні зміни, що відбуватимуться на Харківщині, будуть прикладом змін для всієї України".

Зокрема, нардеп відзначила у якості позитивного досвіду Харківської області, який має бути реалізований в інших регіонах України, створення кооперації вузів – Харківського університетського консорціуму. Вона підкреслила необхідність об’єднання зусиль не лише в освіті та науці, а й у інших сферах життя держави.

Підбиваючи підсумки роботи Ради ректорів Харківської області в навчальному році-2015/2016, голова Ради, ректор ХНУ ім. В.Н. Каразіна Віль Бакіров навів дані про кількість зібрань Ради та питання, які були підняті в їх ході. Він наголосив, що протягом навчального року Рада вела активну роботу в напрямку вдосконалення науково-педагогічної, виховної та просвітницької діяльності, а також поширення позитивного досвіду організації наукових досліджень і підвищення якості вищої освіти.

"Ця робота велася в тісній співпраці з керівництвом області, - відзначив Бакіров. - Виші Харківщини постійно відчували підтримку з богу голови ХОДА Ігоря Райніна та його першого заступника Юлії Світличної. Ця підтримка дозволила нам оперативно розв’язувати питання, над якими ми працювали".

Президент Харківського університетського консорціуму Людмила Бєлова, в свою чергу, повідомила про роботу, яку було проведено за рік роботи структури.

"На початку створення консорціуму до нього увійшли 30 вишів. За цей рік приєдналися ще три, - сказала Бєлова. - У межах консорціуму створено три науково-освітніх виробничих кластери. У рамках року англійської мови, який було проголошено Президентом України Петром Порошенком, за сприяння консорціуму пройшли міжвузівські конференції, семінари, на обласному телебаченні виходить програма "Let’s speak Еnglish" за участю викладачів, студентів та аспірантів харківських вишів. Також ми започаткували нову традицію концертів класичної музики, провели низку науково-освітніх виставок інноваційних проектів вузів. Науковці харківських вишів і академічних установ беруть участь у розробці та реалізації Стратегії розвитку Харківської області-2020".

Участь у спільному засіданні Ради ректорів Харківської області та Харківського університетського консорціуму також взяли професор Технологічного відділення Корнельського університету Чарльз Уайтхед та президент міжнародної консалтингової групи "Українські інформаційні системи" Едуард Сімсон. У своїй спільній доповіді вони надали керманичам харківських вишів інформацію про створення інституціональної моделі розвитку системи hi-tech Харківського регіону, а саме – Інноваційного центру комерціалізації та трансферу технологій і Венчурного фонду.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків