На Харківщині з початку року пролікували від сказу майже 300 людей

У Харківській області внаслідок укусів скажених тварин постраждала 71 людина
Depo.
26 вересня 2016 11:28
ФОТО: depo.ua
На Харківщині з початку року пролікували від сказу майже 300 людей
На Харківщині з початку року пролікували від сказу майже 300 людей

Про це повідомили Depo.Харків у Харківському обласному центрі здоров'я.

За відомостями центру, за антирабічною допомогою у січні-серпні 2016 року в лікувально-профілактичні заклади Харківської області звернулося 2718 осіб. Із них отримали призначення на лікування 298 постраждалих. Від скажених тварин постраждали 71 людина.

У 2015 році за антирабічною допомогою звернулися 4103 постраждалих від укусів тварин, отримали призначення на антирабічне лікування 711 людей, в тому числі 85 постраждалих від скажених тварин.

За поточний період 2016 року захворювання на сказ людей не зареєстровані. У 2015 році зареєстровано 1 випадок захворювання на сказ у підлітка, жителя Печенізького району, який був укушений власним хворим котом.

За 8 місяців поточного року зареєстровано 49 випадків сказу серед тварин – 17 лисиць, 11 собак, по одному випадку сказу в єнотовидної собаки, вівці, куниці, корови. У 2015 році було зареєстровано 66 випадків сказу тварин: 19 лисиць, 18 собак, 18 котів.

Довідка Depo.Харків. Джерелом збудника сказу найчастіше виступають лисиці (38,7%), коти (25,6%), собаки (20,0%), домашні сільськогосподарські тварини (11,8%). Найчастіше кусають собаки, рідше кішки і дикі тварини.

Більшість укусів тварин слід вважати, тому що в момент укусу тварина може не мати зовнішніх ознак захворювання. Одним із основних ознак хвороби є водобоязнь, утруднення під час ковтання рідини, судоми при спробі пити воду. Саме тому сказ називають ще й гідрофобією. З моменту появи таких ознак і симптомів це захворювання стає смертельним. Головною причиною смерті від цього страшного захворювання є пізнє звернення до фахівців, і, отже, пізній початок лікування, а також перерване профілактичне лікування або порушення режиму поведінки щепленого в період антирабічних щеплень (наприклад, уживання алкоголю).

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків