На Харківщині військовий, який застрелив свого товариша, відбувся умовним терміном

На Харківщині винесли вирок військовослужбовцю, який через необережність вбив свого товариша
Depo.
11 серпня 2016 13:57
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в рішенні Купянського міськрайонного суду Харківської області від 8 серпня 2016 року.

За матеріалами справи, обвинувачений, уродженець Рівнещини, 31 липня 2015 року був призваний на військову службу під час мобілізації та призначений на посаду оператора-розвідника відділення управління протитанкових керованих ракет.

8 листопада 2015 року, перебуваючи на марші на бойовій машині, рухаючись в колоні військової техніки зі Станичо-Луганський району Луганщини до Куп'янського району Харківщини кілька разів вистрелив з автомату вгору, тим самим відсалютував з нагоди залишення місця служби. Після цього він не від'єднав магазин від автомату та залишив зброю зарядженою.

9 листопада, перебуваючи на привалі в Куп'янському районі, не звернувши уваги, що до автомату приєднаний магазин із бойовими набоями, обвинувачений нажав на спусковий гачок та вистрелив у голову іншому солдату, внаслідок чого той помер.

На судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину та щиро розкаявся. Він також попросив суд строго не карати його та врахувати наявність на його утриманні двох малолітніх дітей та його бажання матеріально допомагати сім'ї загиблого.

Суд визнав чоловіка винним за ч.2 ст. 414 (порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення) КК України та призначив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Втім, враховуючи, вищезазначені факти, звільнив з іспитовим строком на два роки.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків