На Харківщині виявили ще один осередок африканської чуми свиней

У селищі Бабаї Харківської області зафіксований спалах африканської чуми свиней
Depo.
5 вересня 2016 15:51
ФОТО: depo.ua

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у прес-службі Харківської обладміністрації, про це розповів заступник голови ХОДА Марк Беккер.

За його інформацією, 1 вересня в одному з приватних домоволодінь селища Бабаї Харківського району загинули 4 свині. Фахівці в той же день провели необхідні дослідження та направили біологічний матеріал до Державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м Київ). 3 вересня були отримані результати, які підтвердили, що свині були хворі на африканську чуму.

Навколо осередку АЧС були визначені карантинні зони, розроблені та затверджені плани заходів із ліквідації спалаху захворювання.

У зоні захисту, що встановлена в радіусі 3 км від осередку АЧС, вже проведено комплекс заходів із локалізації захворювання.

"Фахівці обійшли всі домоволодіння в осередку та виявили 325 голів свиней. Тварини були ліквідовані й захоронені на спеціальному могильнику із застосуванням дезінфекційних засобів. В епізоотичній зоні встановлено 4 ветеринарно-карантинні пости, які перешкоджають вивозу продукції тваринництва, а також тут проводять дезінфекцію транспортних засобів, які перетинають зону", - розповів Беккер.

Пересування сільськогосподарської продукції також заборонено в 20-кілометровій зоні спостереження, до якої входить частина міста Харкова. Зараз тут проводиться обхід домоволодінь, діагностика стану тварин. Власників свинопоголів'я попереджають про заборону на забій і продаж свиней.

У Дергачівському районі, де був зафіксований перший спалах АЧС в Харківській області, на даний момент проведені всі етапи дезінфекції, в епізоотичній зоні працюють 5 блок-постів та ще один загін - пересувний. Заборона на вивезення сільгосппродукції з 20-кілометрової зони спостереження буде діяти тут з протягом 40 днів карантинного періоду.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків