На Харківщині виявили горілчаний завод, який торгував "неіснуючою" горілкою

У Харкові протиправний бізнес "кришували" працівники фіскальної служби
Depo.
24 жовтня 2016 13:40
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків із посиланням на Департамент захисту економіки Національної поліції України, працівники Управління захисту економіки (УЗЕ) в Дніпропетровській області ДЗЕ Нацполіції викрили злочинну схему, до якої причетні працівники фіскальної служби та посадовці горілчаного заводу Харківської області.

За відомостями поліції, оперативники УЗЕ встановили, що для потреб підприємства отримується певна кількість марок акцизного податку України. Для отримання ще більшого прибутку посадовці заводу запровадили протиправну схему збагачення, використовуючи корумповані зв'язки у фіскальній службі.

На заводі виготовлялася лікеро-горілчана продукція, яка жодним чином не обліковувалася. В подальшому пляшки маркувались марками акцизного податку України, які нібито знищені, як невикористані. Згідно норм чинного законодавства відповідні акти про знищення складаються працівниками фіскальної служби.

Окрім того, щоб замаскувати факт використання невідповідної марки акцизного податку, зверху наклеювали додаткову етикетку з різними позначеннями. Готова до реалізації продукція розповсюджувалась на території Дніпропетровської області.

Слідчим відділом Амур-Нижньодніпровського відділу поліції ДніпровськогоГУНП України в Дніпропетровській області було відкрито кримінальне провадження за ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) Кримінального кодексу України.

Оперативники УЗЕ та слідчі поліції, спільно з працівниками прокуратури Дніпропетровської області, провели 13 санкціонованих обшуків на території двох областей.

Правоохоронці вилучили понад 590 тисяч пляшок, загальна вартість яких сягає майже 30 млн грн. Також поліцейські вилучили понад 1 млн грн.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків