На Харківщині витрачатимуть більше грошей на медицину та освіту

У Харківській області виділили додаткові кошти на фінансування соціальної сфери

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у прес-службі Харківської обладміністрації, про це розповів голова Харківської ОДА Ігор Райнін.

Він зазначив, що домогтися збільшення фінансування вдалося завдяки посиленню фінансової дисципліни в регіоні, в результаті чого зросла дохідна частина обласного бюджету.

"На останній сесії обласної ради абсолютною більшістю голосів депутати підтримали наші пропозиції і внесли необхідні зміни до обласного бюджету", - повідомив Райнін.

Він підкреслив, що додаткові кошти пішли на закупівлю нового медичного обладнання для лікарень регіону. Збільшилося фінансування програм, спрямованих на реабілітацію та надання медичної допомоги учасникам АТО.

"Уже другий рік у нас працює обласна програма оздоровлення для учасників АТО - ми надаємо можливість безкоштовно пройти медичну реабілітацію в санаторно-курортних установах регіону. Зараз фінансування цієї програми було збільшено. Також ми направили кошти обласного бюджету на вирішення ще однієї важливої задачі - зубопротезування для учасників бойових дій. Багато з них потребують такої допомоги", - зазначив Райнін.

Крім того, додаткові кошти спрямували на програму житлового будівництва для учасників АТО: депутати підтримали пропозицію обладміністрації про компенсацію 40% від нормативної вартості житла для 185 сімей.

Також у цьому році в Харківській області закуплять близько 40 шкільних автобусів - за кошти як обласного, так і державного бюджетів. Також збільшилося фінансування на зміцнення матеріальної бази шкіл.

"Ми знайшли можливості і переконали депутатів в необхідності виділити 4 мільйони гривень на будівництво школи в селищі Пісочин. Це найближче передмістя Харкова, населення тут зростає дуже швидко, і місць в школах вже давно не вистачає. Проект будівництва нового навчального закладу існував давно, але процес не рухався з мертвої точки. Ми у 2015 році відновили цю роботу, у 2016-му будівництво вже йде повним ходом. Розраховуємо в цьому році виконати половину необхідного обсягу робіт і в 2017-му завершити будівництво", - пояснив голова Харківщини.

Крім того, додаткові кошти передбачені на ремонтні роботи по ряду об'єктів соціально-гуманітарної та житлово-комунальної сфери області, на надання матеріальної допомоги людям, які знаходяться в складній ситуації й інші напрямки соціального характеру.

"Не дивлячись на непросту економічну ситуацію в країні і прифронтове положення Харківської області, ми змогли не тільки уникнути економічного колапсу, але й спрямовувати кошти на розвиток регіону та підвищення соціальних стандартів", - підкреслив Райнін.

Нагадаємо, Харківська область займає перше місце по соціально-економічному розвитку серед областей України в рейтингу Кабінету Міністрів України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook