На Харківщині випускникам дитбудинку не виплачували грошову допомогу

Неповнолітнім дітям грошову допомогу виплатили не в повному обсязі
Depo.
20 жовтня 2016 10:07
ФОТО: depo.ua
На Харківщині випускникам дитбудинку не виплачували грошову допомогу
На Харківщині випускникам дитбудинку не виплачували грошову допомогу

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі прокуратури області, прокуратура в судах відстоює право неповнолітніх дітей на перерахування та виплату одноразової грошової допомоги при випуску з дитячого будинку у повному обсязі.

За відомостями начальника відділу прокуратури області Марини Мірошниченко, за допомогою до прокуратури звернулися троє неповнолітніх. Один з них, 17-річний хлопець, розповів, що у серпні поточного року закінчив навчання в дитбудинку та вступив до професійного ліцею. Оскільки він є дитиною, позбавленою батьківського піклування, то має право на виплату одноразової грошової допомоги, розмір якої становить не менше шести прожиткових мінімумів. Однак у дитячому будинку замість суми в понад 9 тис. грн, хлопцю виплатили 42 грн 50 коп.

З аналогічною скаргою до прокуратури звернулися ще дві випускниці іншого дитячого будинку. 16-річна дівчина, позбавлена батьківського піклування та 17-річна сирота. Їм замість передбачених законом майже 8 тис. грн. фінансової допомоги кожній виплатили по 81 грн.

"Прокуратура відреагувала на порушення прав неповнолітніх та звернулася до Комінтернівського районного суду Харкова і Сахновщинського районного суду області з позовами про донарахування та виплати одноразової грошової допомоги в повному обсязі. Наразі один з позовів суд задовольнив. Ще два - знаходяться на розгляді", - зазначила Мірошниченко.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків