ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Харківщині випробують "Електронний уряд"

Харківщина стане пілотним регіоном в реалізації проекту "Електронний уряд"
Depo.
19 травня 2015 17:59
ФОТО: depo.ua

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі Харківської облдержадміністрації.

До роботи над проектом залучать місцеві IT-компанії.

"Зараз Україна переживає складні часи. Я сам родом з Північної Ірландії. Свого часу ми протистояли економічним складнощам в нашій державі, а також проблемам з інтернаціональним визнанням, диверсіям. Деякий час я працював у Афганістані, Косово. Бачив адміністрації, які стикалися з такими ж труднощами, як і у вас. І ґрунтуючись на своєму досвіді, я можу сказати, що у вашому регіоні можна успішно реалізувати проект "Електронний уряд". Ми у будь-якому випадку зможемо знайти шляхи співпраці для вашої подальшої вигоди. І в цю роботу ми привнесемо наш інтернаціональний досвід", - зазначив директор компанії "Portis Consulting" з питань реформування державних інститутів Мауріс Кемпбелл.

Голова ХОДА Ігор Райнін зауважив, що область повністю готова до пілотного проекту "Електронний уряд". "Ця система дозволить швидко, прозоро і ефективно працювати, а також заощадити кошти. Але, безумовно, нам потрібна підтримка матеріально-технічного та технологічного характеру. Якщо пілотний проект на території області буде впроваджений, то він однозначно буде успішним", - підкреслив він.

Як пояснила заступник голови ХОДА Юлія Світлична, проект "Електронний уряд" послужить досить хорошим економічним стимулом. "По-перше, ми будемо економити на часі проведення документа. Тобто він не буде переходити з рук в руки, а відразу надійде по електронній системі на окремий електронний сервер, де буде стояти в черзі для обробки. Також ми заощадимо на папері і чорнилах. За економією прослідує відкритість влади. Кожен документ може бути доступним суспільству і відстеженим саме на цьому електронному порталі", - розповіла вона.

Що стосується термінів впровадження проекту, то, за словами Світличної, цей процес - не швидкий. "Для початку треба ознайомитися з системою, яка існує в облдержадміністрації, потім знайти механізм прописання цієї програми, а також знайти субпідряди. Для розробки цієї програми будуть залучені харківські IT-компанії. Тобто ті компанії, які у нас існують в регіоні, зможуть отримати ще й додаткову роботу", - підкреслила вона.

Крім того, вона зазначила, що реалізація проекту "Електронний уряд" не передбачає використання бюджетних коштів. Фінансування здійснюватиметься на принципах міжнародної технічної допомоги за рахунок донорських коштів.