На Харківщині у фермерів відсудили 180 га земель

У Харківській області фермери на вимогу прокуратури повернули державі з незаконної оренди понад 180 га земель
Depo.
3 серпня 2016 10:26
ФОТО: depo.ua

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у прес-службі прокуратури Харківської області, про це розповів в. о. начальника відділу прокуратури області Олексій Булулуков.

За його словами, у 2012 році голова Барвінківської райдержадміністрації підписав розпорядження про передачу двом фермерам в оренду на 49 років трьох сільськогосподарських ділянок загальною площею 181 га.

"Однак такі рішення місцева влада прийняла з порушенням чинного законодавства. Зокрема, поля вартістю 3,9 млн. грн. були передані в довгострокову оренду без попереднього проведення обов’язкових земельних торгів. У подальшому на ці ділянки були оформлені договори оренди. Мало того, один із фермерів здавав землю в суборенду", - розповів Булулуков.

У зв’язку з цим прокуратура направила до суду вимоги про визнання договорів оренди та суборенди недійсними. По одному з таких позовів прокуратура відстояла свою позицію у касаційній інстанції.

Рішення суду реально виконані в повному обсязі – речові права скасовані, фермери повернули незаконно орендовані поля державі.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків