На Харківщині школи й лікарні годуватиме нове комунальне підприємство

На Харківщині планують утворити КП, яке організовуватиме харчування в лікувальних, санаторних закладах і загальноосвітніх школах
Depo.
14 вересня 2016 09:54
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної ради з посиланням на заступника голови обласної ради Володимира Скоробагача.

Він зазначив, що в Харківській області досі немає подібного комбінату. "На жаль, ми бачимо, що випадки масового отруєння дітей почастішали. В червні були госпіталізовані діти з дитячого табору в селі Нижній Бурлук, на початку року був випадок отруєння дітей в селищі Високому. І ми не можемо повністю контролювати цей процес, тому що зараз організацією харчування займаються кілька десятків фірм, що позначається на якості шкільного харчування в різних районах області, така ж ситуація і з лікарнями", - сказав Скоробагач. 

Нове комунальне підприємство зможе централізовано закуповувати продукти у надійних і перевірених виробників, що зумовить підвищення якості продукції, зниження її вартості і, відповідно, здешевлення вартості харчування. Крім того, комбінат буде контролювати якість сировини і готової продукції та розробить меню для кожної цільової групи споживачів. 

"Ми поліпшимо систему зберігання продуктів. Зараз більшість сховищ, які знаходяться на території самих об'єктів, застаріли і потребують модернізації. Ми оптимізуємо кількість таких сховищ за рахунок їх якості", - підкреслив заступник голови обласної ради. За його словами, буде впроваджена IT-система моніторингу всіх процесів - від закупівлі і зберігання до приготування та споживання. Такий реєстр дасть можливість бачити в режимі онлайн всі ці етапи.

"На Харківщині немає єдиної системи організації харчування пацієнтів лікарень і школярів. Ми не можемо контролювати якість продуктів, процес приготування. Тому було прийнято рішення створити підприємство, де б ми контролювали все - від закупівлі до того, як дитині поставили тарілку на стіл. Лише тоді ми можемо гарантувати здоров'я дітям, спокій батькам і знати, що пацієнти в лікарнях отримують здорову їжу. Це наше завдання номер один", - зазначив Скоробагач. 

Він додав, що зараз представники депутатського корпусу вивчають позитивний досвід інших регіонів і країн. Нещодавно депутати облради відвідували Грузію і вивчали їх систему організації харчування у школах і лікувальних закладах. Чимало напрацювань грузинських міст планується застосувати і в системі організації харчування в Харківській області.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків