ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Харківщині розшукуваний екс-міністр Януковича судиться за землю під газові вишки

ТОВ "Енерго-Сервісна компанія "Еско-Північ", бенефіціаром якої є екс-міністр екології в уряді Азарова Микола Злочевський, у суді вимагала надати право користуватися землею
Depo.
3 червня 2016 09:32
ФОТО: depo.ua
На Харківщині розшукуваний екс-міністр Януковича судиться за землю під газові вишки
На Харківщині розшукуваний екс-міністр Януковича судиться за землю під газові вишки

Як повідомили Depo.Харків у Чугуївській правозахисній групі, компанія колишнього урядовця часів Януковича хотіла через суд нав’язати селянинові сервітут (обмежене право користування землею) на його 2,5 га земля в Чугуївському районі.

За відомостями правозахисників, підприємство "Еско-Північ" у 2011 році, саме за часів урядування Злочевського, отримало спеціальний дозвіл на користування надрами структур Роганської перспективної площі на території Харківського та Чугуївського районів Харківської області строком на 20 років.

Газовидобувна компанія висловила бажання бурити свердловину на земля селянина на ділянці 2,5 га, що розташована на землях Кочетоцької селищної ради Чугуївського району Харківської області.

Підприємство, отримавши відмову добровільно надати землю, запропонували власнику землі укласти договір про встановлення на цю ділянку особистого земельного сервітуту, обіцяючи покривати 100% земельного податку, однак не покриваючи прибуток від здавання землі в оренду.

Отримавши другу відмову, 24 вересня 2015 року "Еско-Північ" звернулася з позовом щодо примушення власника земля до сервітуту, посилаючись на те, що "відмова відповідача від укладення договору про встановлення особистого земельного сервітуту призведе до невиконання позивачем Програми робіт та умов Угоди".

Інтереси власника землі у суді представляв голова Чугуївської правозахисної групи.

Суд встановив, що даний випадок не підлягає під вичерпний перелік ситуацій, коли судом встановлюється сервітут, що про встановлення сервітуту через суд може позиватися тільки власник або землекористувач, а газовидобувна компанія не є такою, буріння свердловини не відповідає цільовому призначенню землі, позивач не обґрунтував, що свердловина має буритися саме в цій точці.

"Позивачем точка під буріння свердловини визначена із накладенням сервітуту на всю площу земельної ділянки – 2,5 га. Однак встановлення такого сервітуту абсолютно позбавляє селянина права користуватися власною земельною ділянкою. А відповідно до ст. 41 Конституції України, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності, право приватної власності є непорушним", - наголосили у ЧПГ.

Чугуївський міський суд Харківської області, вислухавши доводи сторін, своїм рішенням від 26 травня 2016 року відмовив у задоволенні позову ТОВ "Енерго-Сервісна компанія "Еско-Північ".

Довідка Depo.Харків. У 2010 та 2011 роках "Еско-Північ" надали дозволи на видобуток на Карайкозiвському, Ракитнянському родовищах та Роганської перспективної площі Харківської області. Власником "Еско-Північ" є кіпрська Burisma Holdings, однак, за відомостями ЗМІ, кінцевим бенефіціаром є Микола Злочевський.

Із 2010 року до квітня 2012 року Злочевський обіймав посаду міністра екології та природних ресурсів України. З 2012 по 2014 рр. він був заступником секретаря РНБО.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків