На Харківщині розпочалася розробка нового горизонту Шебелинського газового родовища

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман і керівник Харківської ОДА Юлія Світлична взяли участь у запуску в розробку верхнього горизонту Шебелинського газового родовища
Depo.
10 вересня 2016 11:10
ФОТО: depo.ua
На Харківщині розпочалася розробка нового горизонту Шебелинського газового родовища
На Харківщині розпочалася розробка нового горизонту Шебелинського газового родовища

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, урочистий запуск свердловини № 900 поблизу селища Донець Балаклійського району відбувся вчора, 9 вересня.

Під час заходу Прем'єр-міністр зазначив, що за час, який минув з його попереднього візиту на ГПУ "Шебелинкагазвидобування", підприємство встигло наростити потужності.

"Протягом багатьох років державне підприємство "Укргазвидобування", що мало гарантувати енергонезалежність країни, було на межі знищення. Ми зупинили цей процес. Розпочато модернізацію підприємства, що спрямована на збільшення газовидобутку. Підприємство отримує дозволи на розробку нових родовищ. Це зміцнить наші позиції не тільки у напрямку енергонезалежності, а й у сфері національної безпеки, - підкреслив Гройсман. - Наше завдання - за 5 років збільшити власний газовидобуток на 7 млрд куб. м".

Прем'єр-міністр зазначив, що на рівні керівництва країни для цього вживаються відповідні заходи.

"Ми збільшуємо власний газовидобуток, ліквідуємо всі корупційні схеми в цій галузі - й робимо це абсолютно публічно", - підкреслив Гройсман.

За словами головного геолога ГПУ "Шебелинкагазвидобування" Віктора Жмуркова, нова свердловина буде пущена в роботу наступного року.

"З огляду на те, що глибина свердловини невелика, цього року буде закінчено буріння й оцінена її газоносність, проведені випробування. Після цього вона буде пущена в роботу", - зазначив Жмурков.

За його словами, одне з найстаріших газових родовищ країни - Шебелинське - сьогодні є найбільшим за запасами газу та річним видобутком, який становить 2,4 млрд куб. м на рік (16% видобутку ДП "Укргазвидобування").

У рамках робочої поїздки на родовище Світлична та Гройсман також взяли участь в урочистих зборах колективу ГПУ "Шебелинкагазвидобування", що були присвячені 60-річному ювілею підприємства, а також Дню працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків