ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Харківщині "роздувають" ціни на овочі та борошно

Темпи зростання цін на споживчому ринку області в поточному році були значно вищими від минулорічних
Depo.
15 квітня 2015 10:19
ФОТО: depo.ua

Характерною особливістю цінової ситуації на продовольчому ринку у березні було значно суттєвіше подорожчання хлібобулочної продукції, овочів і фруктів, ніж за відповідний період минулого року, повідомляє "Слобідський край", передає кореспондент Харків.depo.ua.

Також спостерігалися помітно вищі темпи подорожчання борошна, макаронних виробів, окремих видів круп'яної продукції, рибної продукції, олії (на відміну від подешевшання торік), цукру.

Водночас подорожчала кава і чай (на відміну від їх досить стабільних торішніх цін).

Разом з тим ціни на яйця у звітному періоді зросли значно менше в порівнянні з їх відчутним минулорічним здорожчанням. Істотно зросли ціни на сигарети без фільтру.

Спостерігалося суттєвіше, ніж у березні 2014 року, подорожчання утримання та ремонту житла, і найбільше - ковроліну та лінолеуму, побутової техніки та меблів.

Також істотно подорожчали аудіотехніка, фотоапаратура, комп'ютерне та телефонне обладнання, фармацевтична продукція, газети та канцелярські товари, ювелірні вироби з золота.

Важливим чинником, що вплинув на інфляційну ситуацію на споживчому ринку у березні, було зростання рівня цін на послуги автодорожнього пасажирського транспорту: таксі, міських маршрутних таксомоторів, міжміських і приміських автобусів на противагу до минулорічних стабільних цін на зазначені послуги. При цьому темпи здорожчання палива та мастил були однаковими.