На Харківщині реалізують чотири проекти, підготовлені молодіжними активістами, - Райнін

Чотири проекти учасників "Школи лідерства голови Харківської ОДА Ігоря Райніна" підготують до реалізації в області
Depo.
23 липня 2016 10:02
ФОТО: depo.ua
На Харківщині реалізують чотири проекти, підготовлені молодіжними активістами, - Райнін
На Харківщині реалізують чотири проекти, підготовлені молодіжними активістами, - Райнін

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, готувати проекти до втілення в життя студенти будуть разом із профільними департаментами та управліннями облдержадміністрації.

За відомостями прес-служби, вчора, 22 липня, відбулася презентація проектних робіт і нагородження фіналістів другого етапу проекту "Школа лідерства голови Харківської обласної державної адміністрації Ігоря Райніна". Свої проекти, які були розроблені під час стажування в департаментах Харківської ОДА, представили чотири команди учасників проекту.

"У нас сьогодні фінал другого етапу проекту, буде й третій - реалізація тих проектів, що дійсно опрацьовані, в департаментах, у яких ви стажувалися", - зазначив, відкриваючи зустріч, Райнін.

Фіналістів другого етапу "Школи лідерства" привітали перший заступник голови Харківської ОДА Юлія Світлична і заступник керівника області Михайло Черняк.

"Ви показуєте той рівень ентузіазму, компетенції, енергії та бажання, який повинен бути у нових, молодих, підготовлених фахівців, що будуть працювати на благо України", - підкреслила Світлична.

Свої проекти презентували команди, що стажувався в департаментах житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури, науки і освіти, управліннях охорони здоров'я та культури і туризму Харківської ОДА.

Представляючи проект команди Департаменту ЖКГ, її лідер Ксенія Іванова повідомила, що за мету учасники "Школи лідерства" вибрали формування нового свідомого підходу у співвласників багатоквартирних будинків Харківської області.

"Наш проект називається "Формування ефективного власника житла в Харківській області". Ми пропонуємо створити єдиний унікальний інтернет-ресурс для співвласників багатоквартирних будинків – "Азбука співвласника", який буде акумулювати всю корисну інформацію відповідної тематики, - розповіла Іванова. - Також планується введення дистанційного навчання для голів ОСББ та управителів багатоквартирних будинків Харківської області".

Відповідні програми, згідно з проектом, підготує Харківський національний університет міського господарства ім. Бекетова.

Команда Департаменту науки і освіти Харківської ОДА присвятила свій проект "Clean University" питанню запобігання корупції у вишах Харкова. Проект передбачає проведення соціологічних досліджень, створення сайту для постійного моніторингу інформації в студентському середовищі та спеціального центру, який буде здійснювати "зворотній зв'язок", а також організацію лекцій та тренінгів з питань протидії корупції як для студентів, так і для викладачів.

"Також заплановані розробка та подача до Верховної Ради України законопроекту щодо засобів мотивації студентів і викладачів вузів і пошук партнерів для здійснення мотивації студентів, - повідомила член команди Департаменту науки і освіти Харківської ОДА Анна Черкашина. - Співпраця з партнерами вишу має гарантувати працевлаштування кращим студентам, забезпечити можливість стажування та зробити сам процес навчання вигідним для студентів".

Команда Управління охорони здоров'я Харківської ОДА розробила і вже реалізує соціально-спортивний проект "Здорова нація - майбутнє України", який проходить в рамках національної стратегії ВООЗ з профілактики неінфекційних захворювань. Проект передбачає проведення спортивних флеш-мобів у 10 районах Харківської області: безкоштовних фізичних тренувань на свіжому повітрі. Перші подібні тренування вже пройшли в Дергачівському районі. До проекту підключилися комерційні організації - партнери.

Команда Управління культури Харківської ОДА представила проект із розвитку туристичного комплексу регіону. Член команди Ігор Пашнєв зазначив, що для початку вирішили зосередитися на розвитку одного з елементів - Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди. Проект включає в себе як реконструкцію дороги до музею, так і створення на його території місця для кемпінгу й обладнання установи для потреб людей із інвалідністю.

Оцінюючи презентовані проекти, Райнін зазначив, що кожен із них гідний і важливий для регіону.

"У всіх чотирьох проектах є чітка логіка. Я думаю, що ми і ви впораємося, якщо всі чотири проекти сьогодні будуть переможцями. З усіма чотирма командами ми готові працювати", - наголосив він.

Райнін доручив профільним департаментам ОДА підготувати проекти до реалізації та можливого фінансування, зазначивши, що для втілення проектів у життя можливо залучити позабюджетні кошти.

"Ми попрацюємо і з міжнародними організаціями щодо вирішення питання грантів, подивимося, які інші законні джерела можуть бути підключені до реалізації цих проектів", - сказав керівник облдержадміністрації.

Він також дав доручення керівництву департаментів та управлінь призначити лідерів команд, які презентували проекти, своїми позаштатними радниками - стажистами та ввести їх до складу студентської ради при Харківської ОДА.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків