На Харківщині перевірять сміттєзвалища

Протягом липня на Харківщині інвентаризують місця видалення побутових відходів
Depo.
14 липня 2016 17:29
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Харків за інформацією прес-служби Харківської обладміністрації, про це повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів ХОДА Андрій Тимчук.

За словами головного еколога області, в регіоні розпочато інвентаризацію місць видалення побутових відходів з визначенням реального стану та обсягів їх накопичення.

Як наголосив Тимчук, на даний час в Міністерстві екології та природних ресурсів України створюється міжвідомча робоча група з питань координації роботи у сфері поводження з відходами виробництва і споживання.

"Наш департамент також направив відповідні листи до райдержадміністрацій з проханням долучити органи місцевої влади до обстеження територій. Необхідно визначити місця несанкціонованих сміттєзвалищ, а також проінспектувати організовані місця видалення відходів - їх наразі 78. Проте більшість з них не мають проектної документації або висновків екологічної експертизи", - сказав Тимчук.

Він також нагадав, що за результатами всеукраїнської екологічної акції "За чисте довкілля" в області було ліквідовано близько 2 тисяч смітників. Проте після прибирання на тих же місцях, як правило, знову з'являються звалища.

"Можливо, в деяких місцях дійсно краще встановити контейнери для накопичення сміття. До кінця місяця ми зберемо всю цю інформацію й передамо до Міністерства екології та природних ресурсів України. Результати інвентаризації стихійних сміттєзвалищ будуть використані для вдосконалення схем санітарного очищення населених пунктів Харківської області", - зауважив еколог.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків