На Харківщині незаконно вирубали лісу на 3,7 млн грн, - облрада

Харківська обласна рада направить звернення до Верховної Ради України, щоб зупинити незаконну вирубку лісу
Depo.
9 листопада 2016 17:19
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської облради, про це заявив заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач.

За його словами, депутати розглянуть звернення на найближчій сесії. Його суть – посилити покарання за незаконну вирубку лісу.

Скоробагач зазначив, що з початку року працівники державної лісової охорони Харківської області виявили 159 випадків незаконної вирубки. За його словами, збитки склали понад 3,7 млн грн, а з порушників стягнуто лише 119 тис. грн. Згідно Кримінального кодексу України порушникам загрожує штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешт на строк до півроку або позбавлення волі до трьох років. А в сусідніх країнах, наприклад, в Румунії, незаконну вирубку прирівнюють до тероризму з кримінальним покаранням від 6 до 12 років.

"Рівень розведення лісових порід становить 12,1% за середнього показника по країні 15%. Уряд не може спостерігати осторонь за тим, які збитки несе держава, і якою жалюгідною залишається екологічна ситуація. Правоохоронці повинні діяти, потрібні конкретні заходи", - сказав Скоробагач.

За словами фахівців, тільки на внутрішньому ринку 1 кубометр твердої породи – дубу або ясеню – коштує від 1 до 3 тис. грн. На експорт же відправляють вже оброблену деревину за вищою ціною. За одну ніч в результаті незаконної вирубки вивозять до 4-5 вантажних автомобілів, тобто до 100 кубів. Якщо підрахувати суму наживи порушників, то в середньому вона може становити близько 200 млн грн на місяць. Це сума збитків, які несе бюджет за несанкціоновану вирубку, не кажучи вже про катастрофічні наслідки для нашої екології. Адже за законом, лісгоспи планують вирубку за рік. При цьому дерева повинні досягати певного зростання і віку, інакше вирубка буде мати плачевні наслідки.

Заступник голови обласної ради звернувся до жителів і громадських організацій з проханням інформувати обласну раду про конкретні факти незаконних вирубок лісу для негайного реагування.

У облраді зазначили, що цього року рішенням обласної ради було створено комунальне підприємство, яке займається питаннями екології. Депутати вже двічі зверталися до уряду з питань незаконної вирубки лісу. 23 червня на сесії було прийнято звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо законодавчого врегулювання права постійного користування земельними ділянками. 8 вересня депутати звернулися до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового з проханням перевірити діяльність керівництва Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків