На Харківщині наповнили водосховище, що живить обласний центр

У Краснопавлівське водосховище подали понад 60 млн кубічних метрів води з Дніпра
Depo.
19 листопада 2016 10:04
ФОТО: depo.ua
На Харківщині наповнили водосховище, що живить обласний центр
На Харківщині наповнили водосховище, що живить обласний центр

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, в цілому водойму, що постачає міста Харків і Лозова, а також селища Краснопавлівка, Покотилівка та Високий, планують поповнити на 110 млн кубічних метрів.

"Проведення водообміну в Краснопавлівському водосховищі триває. Станом на 17 листопада з Дніпра забрали майже 69 млн кубометрів води й подали у Краснопавлівське водосховище вже більше 60 млн, тобто 55% від запланованого", - навів дані директор Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської ОДА Сергій Магдисюк.

Він зазначив, що воду качають 12 насосних станцій. На оплату електроенергії, яку використовують станції, з держбюджету було виділено 60 млн грн, ще 1,1 млн грн - на підготовку станцій до роботи - виділили з обласного бюджету.

"Водообмін необхідно було провести, оскільки рівень води в Краснопавлівському водосховищі істотно впав, а її якість погіршилася. Це створювало загрозу для безперебійного постачання деяких районів Харкова та населених пунктів області. Зараз цю проблему знято", - зазначив Магдисюк.

Як повідомляв Depo.Харків, прокачування води з Дніпродзержинського водосховища у канал Дніпро - Донбас розпочалося 17 жовтня, з 20 жовтня стартувала подача води безпосередньо у Краснопавлівське водосховище. Згідно з регламентом, в період з жовтня по грудень 2016 року (76 - 78 діб) сюди планується подати 110 млн куб. м води.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків