На Харківщині на житлове кредитування учасників АТО виділять 81 млн грн, - облрада

На Харківщині 81,25 млн грн планують спрямувати на реалізацію програми житлового кредитування для учасників АТО в 2016-2018 роки
Depo.
21 листопада 2016 12:09
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської облради з посиланням на заступника голови Харківської обласної ради Володимира Скоробагача.

За його словами, в області працює нова програма, яка створена спеціально для українських військових. Фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету становить до 40% від розрахункової вартості квартири в будинку, який ще зводиться, а також індивідуального житлового або садового будинку, будівництво яких передбачено містобудівною документацією. Самим учасникам необхідно внести на свій поточний рахунок не менше 60%.

Крім того, забудовники можуть отримати аванс на придбання будівельних матеріалів, конструкцій та обладнання в розмірі до 30% від суми вартості об'єкта, якщо ця умова була визначена в договорі, за яким здійснюється фінансування будівництва (придбання) житла.

Також учасники АТО можуть скористатися програмою індивідуального житлового будівництва на селі "Власний дім". Як повідомив Скоробагач, в рамках реалізації програми затверджені Регіональні правила надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі.

8 вересня поточного року рішенням обласної ради у ці правила були внесені зміни і збільшена сума кредитів. Визначається вона з урахуванням рівня платоспроможності позичальника, жителя села і не може перевищувати 300 тис. грн для будівництва нового житлового будинку, 150 тис. грн для реконструкції житлового будинку або добудови житла, 200 тис. грн для придбання житла і 50 тис. грн для будівництва інженерних мереж і підключення їх до комунікацій.

На реалізацію цієї програми в 2017 році планують витратити близько 10 млн грн. Військовослужбовцям, військовозобов'язаним та резервістам відсотки за користування кредитом не нараховуються. Для цього необхідно надати копію військового квитка, довідку військового комісаріату або військової частини про перебування на службі.

"Військові повертаються зі служби. У багатьох з них не було можливості побудувати новий будинок своїм сім'ям, реконструювати старий. Крім того, багато учасників АТО отримали земельні ділянки у Харківській області, і ця програма допоможе швидше їх облаштувати, можливо, започаткувати свою справу і почати жити у мирі з новими думками та ідеями", - зазначив Скоробагач.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків