На Харківщині кооператив незаконно привласнив майже 15 га землі

Землю кооперативу віддали за підробленими документами
Depo.
13 жовтня 2016 15:20
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі прокуратури області, за принципової позиції Дергачівської місцевої прокуратури кооператив реально повернув державі незаконно отриману землю площею 14,5 га вартістю майже 12 млн грн.

За відомостями керівника місцевої прокуратури Володимира Пісоцького, у 2009 році один з обслуговуючих кооперативів безоплатно отримав у власність ділянку землі під будівництво та обслуговування житлового будинку відповідно до, нібито, рішення місцевої сільради.

"Однак встановлено, що сільські депутати такого рішення не приймали. Більше того, кооператив не відповідав критеріям житлового кооперативу, а тому не мав права на безоплатне отримання ділянки. У 2013 році новий власник заклав землю під іпотеку на забезпечення договору позики", - зазначив Пісоцький.

Прокуратура звернулася до суду з відповідним позовом і поновила права держави в особі Харківської облдержадміністрації на цю ділянку.

Наразі Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Харківській області скасувало державний акт на право власності на землю.

Крім того, за фактами зловживання владою та службового підроблення (ч.2 ст. 364 та ч. 2 ст. 366 КК України) розпочали кримінальне провадження. Зараз ця справа знаходиться на розгляді суду.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків