На Харківщині експериментально впроваджують гендерний підхід до роботи у садках і школах

У Харкові обговорили питання гендерної рівності
Depo.
27 липня 2016 16:01
ФОТО: depo.ua
На Харківщині експериментально впроваджують гендерний підхід до роботи у садках і школах
На Харківщині експериментально впроваджують гендерний підхід до роботи у садках і школах

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської облдержадміністрації, в обговоренні взяли участь перший заступник голови Харківської ОДА Юлія Світлична та народний депутат України Ірина Луценко, керівники ВНЗ, представники громадських організацій, науковці-експерти з гендерних питань.

Відкриваючи зустріч, Світлична зазначила, що вища школа Харківщини має сьогодні великий досвід у вирішенні проблеми гендерної нерівності.

"Головна мета сьогоднішньої зустрічі - в тому, щоб експерти з гендерних питань могли поділитися своїми напрацюваннями в цій сфері, розповісти про свою діяльність. Крім того, наша зустріч надасть нам можливість вникнути в усі моменти та подивитися, наскільки ми зможемо бути один одному корисні", - сказала Світлична.

Під час зустрічі присутніх ознайомили з роботою та перспективними напрямками діяльності Гендерного центру Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія".

"Ми посилюємо у навчальних планах гендерний компонент. Це важливий крок у впровадженні гендерної рівності взагалі у нашому суспільстві. Зокрема, до навчальних планів ми впровадили близько 30 дисциплін, які пов’язані з проблемами гендерної освіти. Наприклад, це "Гендерна політика в Україні", "Діяльність соціального працівника з вирішення гендерних питань" та інші. Наші студенти у процесі проходження практики проводять уроки гендерної рівності в школах", - розповіла керівниця центру Ольга Рассказова.

Окрім того, експерти відзначили, що на Харківщині також проводиться наукова робота з гендерної проблематики, відбуваються конференції, семінари, тренінги, ведеться робота з підвищення кваліфікації викладачів тощо. Учасники заходу наголосили на тому, що діяльності осередків гендерної освіти вищих навчальних закладів необхідна підтримка на міністерському рівні.

"Ми впроваджуватимемо розуміння гендерної рівності на рівні школи, а було б добре, якщо б ще на рівні садочка, - зазначила Луценко. - Все починається зі зміни свідомості, з того моменту, коли народилася дитина. Ми можемо працювати на рівні адміністрацій, студентів, але основа закладається ще в дитинстві. Дитина народилася - і вона бачить, як батько ставиться до матері, які відносини в сім’ї: рівні вони, чи є насильство. Основна ідея - зробити неприпустимість домашнього насильства політикою держави".

Зокрема, Луценко наголосила на необхідності ратифікації Стамбульської Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашнього насильства, яка пропонує комплексний підхід до протидії домашньому та гендерно обумовленому насиллю. Також народний депутат наголосила на необхідності реалізації в Україні Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН "Жінки, мир, безпека", а також змін, які мають відбутися в силових структурах.

Експерти з гендерних питань розповіли про регіональний експеримент з впровадження гендерного підходу до роботи загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, а також питання щодо шляхів подолання гендерно обумовленого насильства в умовах конфлікту на сході України. Учасникам зустрічі також презентували проект "Центр гендерної культури як інноваційний центр інтерактивної гендерної освіти".

На Харківщині експериментально впроваджують гендерний підхід до роботи у садках і школах - фото 1

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків