На Харківщині екологи перевірять "проблемну" річку

Екологи перевіряють стан води в річці Мерла у Богодухівському районі
Depo.
15 липня 2016 11:24
ФОТО: depo.ua

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у прес-службі ГУ Держекоінспекції в Харківській області, до облуправління неодноразово надходили звернення щодо забруднення річки Мерла підприємствами району.

"Богодухівської РДА надала інформацію про те що у червні поточного року місцевою комісією з питань ТЕБ та НС було проведено обстеження р. Мерла на предмет її забруднення та звернулася до Держекоінспекції з проханням перевірити діяльність ТОВ "Богодухівський молзавод", яке є найімовірнішим джерелом забруднення водойми. Працівники Харківської екоінспекції виїхали для проведення державного контролю у частині раціонального використання і охорони водних та земельних ресурсів. Проте держекоінспектори не мали можливості виконати свої обов’язки та провести позапланову перевірку, оскільки представники ТОВ "Богодухівський молзавод" не допустили інспекторів на територію підприємства", - розповіли в облуправлінні.

Про цей факт держекоінспекція повідомила правоохоронним органам.

Разом з тим, спеціалісти відібрали проби води з річки в місці можливого потрапляння стоків, вище та нижче цього місця, а також нижче за течією. Зараз ведуться дослідження відібраних зразків.

"У разі виявлення перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у поверхневих водах р. Мерла, матеріали досліджень будуть передані до правоохоронних органів для встановлення джерела забруднення та виявлення причетних до цього осіб", - підсумували в облуправлінні.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків