На Харківщині діяв луганський "конверт", через який відмивали до 60 млн грн на місяць

У Луганській області ліквідували центр мінімізації митних платежів з щомісячним обігом грошових коштів у 50-60 млн грн
Depo.
27 жовтня 2016 14:20
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі прокуратури Харківської області, центр мінімізації митних платежів, який діяв упродовж 2015-2016 років на території Луганської та Харківської областей.

За відомостями прокуратури, 25-26 жовтня правоохоронці провели низку санкціонованих обшуків за адресами проживання учасників схеми, у їх автомобілях, в офісних та складських приміщеннях. Під час обшуків виявлено і вилучено печатки "фіктивних" підприємств, готівкові кошти загальною сумою понад 4 млн грн, зняті з рахунків у банківських установах, комп’ютерну техніку, чорнові записи та документацію, що свідчать про протиправну діяльність.

У прокуратурі зазначили, що організатори центру без наміру здійснення статутної діяльності зареєстрували та придбали низку суб’єктів підприємницької діяльності конвертаційно-транзитної спрямованості, та у подальшому, шляхом проведення безтоварних операцій та надання підприємствам реального сектору економіки послуг з незаконного формування податкового кредиту та валових витрат, переводили безготівкові грошові кошти у готівку. До складу вказаного центру були залучені підприємства імпортної спрямованості, основним напрямком діяльності яких є продаж агрохімікатів.

Зокрема, використовуючи зазначені підприємства, зловмисники укладали уявні угоди купівлі-продажу, без фактичної передачі товару. Надалі, через відкриті у комерційних банках рахунки безготівкові грошові кошти підприємств реального сектору економіки надходили на рахунки підприємств з ознаками фіктивності у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності, після чого вказані кошти конвертувались у готівку.

Співробітники прокуратури Луганської області спільно з Державною фіскальною службою у Луганській області продовжують розслідування кримінальних проваджень за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів та обов’язкових платежів) Кримінального кодексу України. Затриманих або підозрюваних в рамках розслідування кримінального провадження на цей час немає.

На Харківщині діяв луганський "конверт", через який відмивали до 60 млн грн на місяць - фото 1

На Харківщині діяв луганський "конверт", через який відмивали до 60 млн грн на місяць - фото 2

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків