На Харківщині бюджет розвитку регіону збільшився до 4,5 млрд грн, - Світлична

У Харкові пройшов форум органів місцевого самоврядування
Depo.
24 листопада 2016 18:36
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, голова ОДА Юлія Світлична та віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко сьогодні, 24 листопада, взяли участь у форумі місцевого самоврядування, що проходив у Харкові.

За відомостями ОДА, темою заходу стали секторальні реформи в призмі децентралізації: місцеві фінанси, сталий розвиток, земля та майно, житлово-комунальне господарство.

Відкриваючи форум, голова Харківської ОДА відзначила, що вперше після 15-річної перерви Харківщина працює з перевиконанням усіх місцевих бюджетів. Із початку реформи бюджет розвитку області збільшився вчетверо і перевищив 4,5 млрд грн. На 800 млн грн зросли видатки на транспорт і дороги, на 1 млрд грн – на розвиток житлово-комунальної сфери.

"За останній рік область відновила будівництво та реконструкцію більш ніж 100 об’єктів регіонального і національного значення, і в планах на наступний рік – не менш відповідальні завдання: це будівництво нової зали філармонії, станції метро у Харкові, це створення нової соціальної, дорожньої, інженерної інфраструктури у десятках громад по всій території Харківської області. І це - тільки початок", - наголосила Світлична.

У свою чергу Зубко подякував представникам Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України" та голові Харківської ОДА за організацію та проведення форуму, а також можливість показати, що зміни в країні відбуваються саме на тих територіях, які прийняли велику кількість переселенців.

"У Харківської області є 12 прикордонних районів як з Росією, так і з зоною тимчасово окупованої території. І саме тут відчувається, яким чином, впроваджуючи проекти, змінюючи інфраструктуру, змінюється і Україна. Мені дуже приємно, що буквально три дні тому було підписано 14 угод по Європейському інвестиційному банку, які будуть впливати на реконструкцію і модернізацію медичних закладів саме Харківської області. Загальна сума - 189 млн грн, яка додатково підсилить можливість впровадження змін саме у Харківській області", - зазначив Зубко.

Він також наголосив, що форум присвячений реформам в секторах: охорона здоров’я, освіта, інфраструктура, надання послуг та соціальний захист.

"Для нас сьогодні головне - почути голів об’єднаних територіальних громад, які безпосередньо впроваджують реформу, - зазначив Зубко. - В цьому році у нас буде 369 громад, які покажуть, яким чином зміниться не тільки система управління, але і якість наданих послуг. І саме 2017 рік повинен стати переходом від кількості в якість. Нам потрібно відповісти на питання, які стосуються шкільного простору, надання адміністративних послуг і поєднання їх з соціальними, і найголовніше питання: планування інфраструктури. Ми б хотіли, щоб збільшення доходів місцевих бюджетів, позначилося на якості тих проектів, які реалізуються на місцях. Нам дуже важливо, щоб саме місцеві бюджети були підсилені".

У рамках заходу також відбулася спільна зустріч голів об’єднаних територіальних громад та голів громад, що прийняли рішення про об’єднання.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків