На Харківщині зросла захворюваність на кір: Інфекцію підхопили ще 113 людей

У Харківській області епідемічна ситуація характеризується як неблагополучна, рівень захворюваності є високим

Як повідомили Depo.Харків у Харківському обласному лабораторному центрі МОЗ України, кількість зареєстрованих хворих продовжує зростати, що обумовлено високою контагіозністю, активною циркуляцією збудника та тотальною сприйнятливістю.

За п'ятий тиждень у порівнянні з четвертим тижнем 2019 року захворюваність на кір зросла на 5,6%. Зареєстровано 113 хворих, з них дітей – 38 (33,6%). Серед мешканців Харкова – 56 випадків, Валківського району – 16, Первомайського – 14, Ізюмського та Нововодолазького – по 5, Дергачівського, Куп'янського, Харківського – по 4, Зміївського – 3, Сахновщинського та Чугуївського – по одному.

З початку року станом на 30 січня зареєстровано 394 хворих. Питома вага дітей до 17 років – 39,8% (157 хворих).

За соціальними групами населення розподіл хворих наступний: непрацюючі – 25,4%, учні загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів – 17,7%, робітники транспорту та інші – 16,7%, неорганізовані дошкільники – 13,7%, службовці – 4,5%, медичні працівники – 6,1%, студенти вищих навчальних закладів, учні технікумів та ПТУ – 6,6%, діти, які відвідують дошкільні навчальні заклади – 5,6%, діти дитячих будинків – 1,8%, працівники шкіл, ДНЗ та харчової промисловості – 1,3%, пенсіонери - 0,5%.

Питома вага нещеплених серед захворілих склала 62,2% – 245 осіб, у тому числі з причин відмови та відсутності даних про проведені щеплення – 81,2% (199 хворих). Аналіз захворюваності щеплених (149 осіб) показав, що 61 хворий (40,9%) має тільки одне щеплення. Тобто, загальна кількість хворих, які не мали імунного захисту від кору склала майже 80%.

Лабораторно діагноз кору підтверджено у 18,5% хворих. Госпіталізовано 289 хворих. Летальні випадки не реєструвалися.

Протягом 5-ти тижнів 2019 року зареєстровано 18 спалахів із кількістю уражених 87 осіб, з них 5 - у побуті, 5 - у навчальних закладах (Харківська державна академія культури, "Біляївський ліцей" Первомайського району, Слатинський ліцей Дергачівського району, загальноосвітня школа с. Перекіп Валківського району, Харківський національний медичний університет), 6 - у закладах охорони здоров'я (КНП ХОР "ОДКЛ", КЗОЗ "Ізюмська ЦМЛ", КЗОЗ РТМО "Дергачівська ЦРЛ", КНП "Міська поліклініка №3" ХМР, КНП "Міська дитяча поліклініка №4" ХМР, КЗОЗ "Нововодолазька ЦРЛ") та 2 - за місцем роботи (АТ "Харківобленерго" Валківське районне відділення, ГУ "Державна служба надзвичайних ситуацій в Харківській області). Локалізовані у межах інкубаційного періоду 6 спалахів, у 12-ти – протиепідемічні заходи тривають.

Довідка Depo.Харків. Кір - це гостре інфекційне захворювання. Зараження відбувається через вдихання з повітря найдрібніших крапель (аерозолю) слизу, що містить віруси, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворої на кір людини.

Розпочинається захворювання з підвищення температури тіла, кашлю, нежитю, головного болю, слабкості, болі в очах та сльозотечі. На 2-3 день хвороби (на піднебінні) з'являються рожеві крапкові висипання (енантема), а на слизовій оболонці щік, ясен та губ - характерні тільки для кору маленькі плями білого кольору (Бєльського-Філатова-Копліка). На 4-5 день хвороби на шкірі голови, за вухами, на обличчі з'являється висип, який поширюється на тулуб, верхні та нижні кінцівки.

Перебіг хвороби може ускладнюватися ларингітом, трахеїтом, бронхітом, кон'юнктивітом, блефаритом, отитом, але найтяжчими ускладненнями є енцефаліт та пневмонія. Ліків від кору не існує. Єдиний ефективний засіб – вакцинація.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme