На Харківщині виявили нові спалахи кору: Захворіли 40 людей

Щотижня кількість захворілих на кір зростає, що обумовлено високою контагіозністю та активною циркуляцією збудника

Про це Depo.Харків повідомили у "Харківському обласному лабораторному центрі".

У лабцентрі зазначили, що з початку 2019 року у Харківській області зареєстровано 40 випадків кору, у тому числі серед мешканців Харкова – 24, Дергачівського та Валківського районів – по п'ять, Красноградського – три, Харківського, Чугуївського та Люботина – по одному.

Частина дітей до 17 років склала 42,5%, зареєстровано 17 випадків.

За соціальними групами населення розподіл хворих наступний: неорганізовані дошкільники та робітники – по 25%, безробітні – 20%, учні загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів – 10%, студенти вищих навчальних закладів, учні технікумів та ПТУ – 10%, діти, які відвідують дошкільні навчальні заклади, – 5%, медичні працівники – 5%.

Питома вага нещеплених серед захворілих склала 62,5% – 25 осіб, у тому числі з причин відмови та відсутності даних про проведені щеплення – 80% (20 хворих). Аналіз захворюваності щеплених (15 осіб) показав, що вісім хворих (53,3%) мають лише одне щеплення.

Лабораторно діагноз кору підтверджений у 7,5% хворих. Госпіталізований 31 хворий. Летальні випадки не реєструвались.

Зареєстровано чотири спалахи, з них один у побуті, один у навчальному закладі, один у закладі охорони здоров'я та один за місцем роботи. Протиепідемічні заходи тривають.

Як повідомляв Depo.Харків, з початку 2018 року станом на 26 грудня у Харківській області було зареєстровано 627 хворих на кір.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook