На Харківщині винесли вирок солдату за відмову їхати в АТО за наказом командира

Солдат відмовився виконувати наказ та їхати у зону антитерористичної операції

Про це йдеться у вироку Чугуївського міського суду, передає Depo.Харків.

Обвинувачений – військовий-контрактник, який проходить службу на посаді водія у військовій частині А0501, солдат.

Встановлено, що 28 листопада 2016 року чоловік уклав контракт на проходження військової служби у Збройних Силах України. Від 28 листопада він був зарахований на посаду водія військової частини польова пошта В6250 (А0501).

Згідно наказу командира, штатні підрозділи частини були направлені з пункту постійної дислокації (м. Чугуїв Харківської області) у підпорядкування оперативно-тактичного угрупування "Маріуполь", яке залучене та бере участь у антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.

Вранці 9 грудня під час шикування наказ командира довели до особового складу. "При цьому наказ був виданий у встановленому порядку, відповідною особою в межах наданих йому повноважень, зміст наказу не суперечив чинному законодавству та не був пов'язаний з порушенням прав та свобод солдата, не мав злочинного змісту, у зв'язку з чим підлягав беззастережному та неухильному виконанню з боку останнього", - сказано в матеріалах справи.

Однак солдат відмовився виконувати наказ. "Відкрита відмова солдата призвела до підриву дисципліни підрозділу, зниження рівня бойової готовності групи та невиконання завдань за призначенням", - сказано в матеріалах.

Суд визнав солдата винним у скоєнні злочину за ч. 3 ст. 402 КК України та призначив покарання - п'ять років позбавлення волі з іспитовим терміном у три роки.

Як повідомляв Depo.Харків, 46-річна харків'янка покінчила життя самогубством через повішення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook