На Харківщині відкрили Музей пам'яті жертв голодоморів (ФОТО)

До харківського музею експонати передавали у тому числі нащадки українців, загиблих внаслідок Голодомору

На Харківщині відкрили Музей пам'ят…

Як передає кореспондент Depo.Харків, сьогодні відбулася перша екскурсія в музеї, а також освячення закладу.

У презентації взяли участь заступники голови Харківської ОДА Марк Беккер, Анатолій Бабічев та Михайло Черняк, голова Харківської облради Сергій Чернов, керівництво Дергачівського району.

За словами Бабічева, внаслідок голодоморів на території України загинули близько 15 мільйонів громадян. Він зауважив, що в музеї розміщені близько 60 автентичних експонатів, є свідчення очевидців голодоморів, справжні особові справи очевидців тих подій.

У свою чергу Черняк передав музею фундаментальне видання про Голодомор 1932-33 років із документальними підтвердженнями подій. Черняк зазначив, що в 30-х роках територія Харківської області включала частину Сумської, Полтавської, Бєлгородської областей. Тоді на цих землях загинуло близько 600 тисяч осіб внаслідок Голодомору 30-х років.

Музейні експонати підписані як українською, так і англійською мовами, тому музей зможе приймати й іноземних гостей. Серед експонатів музею є одяг, предмети побуту, фотографії жертв голодоморів, що були передані їхніми нащадками.

Під час першої екскурсії були оприлюднені факти збройних повстань селян Харківщини проти експропріаторів зерна. За відомостями організаторів музею, навесні 32-го року в Україні щодня помирало до 25 тисяч громадян. У той же час радянська влада запровадила кримінальну відповідальність за виявлення у селян харчів навіть для дітей, починаючи від дев'ятирічного віку.

Крім цього, в експозиції представлений щоденник учительки з Харківської області Олександри Радченко про Голодомор 32-33 років. Цей щоденник у 40-х роках виявили працівники НКВС, після чого Радченко була засуджена до 10 років в'язниці "за антирадянську агітацію".

Також в музеї представлені факти допомоги міжнародних організацій в подоланні голоду в Україні. Насамкінець екскурсії відвідувачам показали короткий документальний фільм спогадів очевидців голодоморів. Священник прочитав молебень в пам'ять про загиблих та освятив заклад.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові та області пройде низка заходів до 85-х роковин Голодомору 1932 - 1933 років.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme