На Харківщині судитимуть агента Кремля, який добровільно здався СБУ

У Харківській області суд відмовився розглядати обвинувальний акт відносно підозрюваного у підготовці державної зради

Про це йдеться в ухвалі Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 29 березня, передає Depo.Харків.

Суд у підготовчому засідання розглянув обвинувальний акт від 5 січня 2018 року за ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 111 КК України (підготовка до державної зради).

Згідно матеріалів справи, захисник підозрюваного клопотав про визначення підсудності провадження. Відповідно до обвинувального акту, підозрюваний на території Росії дав згоду на співробітництво з представниками ФСБ РФ на збирання відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю України.

Однак ніяких дій на виконання злочинного завдання він не вчинив і добровільно звернувся до органів СБУ по Харківській області. На даний час чоловік обвинувачується у вчиненні умисних протиправних злочинних дій, які виразилися у готуванні до державної зради.

"Зазначений злочин є незакінченим та припинився на стадії готування за власним бажанням обвинуваченого, у зв'язку з чим місце його вчинення встановити неможливо з об'єктивних причин, отже, як вказує захисник, у відповідності до ч.1 ст. 32 КПК України кримінальне провадження надійшло до Куп'янського міськрайонного суду Харківської області з порушенням правил територіальної підсудності, оскільки його розгляд повинен здійснюватися судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування", - йдеться в судовому документі.

Обвинувачений підтримав клопотання захисника. Прокурор проти задоволення клопотання не заперечував.

Суд, заслухавши думку сторін кримінального провадження, постановив клопотання захисника задовольнити та направити обвинувальний акт до Апеляційного суду Харківської області для визначення підсудності.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові схопили депутата-бізнесмена з "ДНР".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #СБУ #суд