ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

На Харківщині прямі іноземні інвестиції у 2016 році зросли майже в 10 разів, - Світлична

У Харківській області постійно оновлюється та доповнюється реєстр інвестиційних пропозицій

Depo.
20 червня 2017 13:29
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це в інтерв'ю журналу "Бізнес" сказала голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична.

За її словами, прямі іноземні інвестиції в область протягом 2016 року збільшилися майже в десять разів. У 2015 р іноземні інвестори вклали в економіку регіону 15,7 млн дол., у 2016 р - вже 148 млн дол. "Наш основний інвестиційний партнер - це Європейський Союз. На країни ЄС припадає три чверті іноземних інвестицій, вкладених в Харківську область", - підкреслила Світлична.

Вона додала, що більше 600 млн дол. склали внутрішні інвестиції, які поки залишаються основним джерелом розвитку. Їх обсяг за рік збільшився майже на 40%. Причому темпи зростання вдвічі вище, ніж у цілому по Україні.

Світлична переконана, що цей результат також є хорошим сигналом для іноземних інвесторів: в економіку промислового сходу України можна та потрібно вкладати. У підсумку, за абсолютним приростом прямих іноземних інвестицій прикордонна Харківська область увійшла до трійки лідерів серед регіонів України, де перше місце традиційно за Києвом.

"Що стосується секторального розподілу інвестицій, то для нас принципово важливо, що іноземні партнери бачать перспективу не тільки в традиційно привабливих галузях сфери послуг із швидким оборотом капіталу, але й у виробничому секторі. Для такого регіону, як Харківщина, це має стратегічне значення. Так, найбільша частка в структурі залучених інвестицій - понад 33% - зараз доводиться саме на машинобудування, харчопром та інші галузі обробної промисловості", - сказала Світлична.

За словами голови ОДА, в області розгорнуто роботу по формуванню і постійного оновлення реєстру інвестиційних пропозицій, які готуються відповідно до вимог провідних міжнародних інституційних інвесторів та інвесткомпаній.

"Серед нових трендів, які будуть набирати силу в найближчі роки, - інвестиції в енергетику і в комунальну сферу в цілому, а також в сільському господарстві. У цих секторів значна інвестиційна ємність, і вони вже починають її розкривати", - зауважила Світлична.

Як повідомляв Depo.Харків, голова Харківської обладміністрації Юлія Світлична привітала медичних працівників із професійним святом.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків