На Харківщині повернули до Чугуївського РВК підполковника, підлеглий якого погорів на хабарі (ФОТО)

Харківський суд визнав пониження підполковника по службі незаконним і поновив його на посаді військового комісара Чугуївського РВК

На Харківщині повернули до Чугуївського…

Про це йдеться в постанові Харківського апеляційного адміністративного суду від 22 листопада, передає Depo.Харків.

Суд розглянув позов підполковника, екс-військового комісара Чугуївського районного військового комісаріату до Харківського обласного військового комісаріату, військової частини А1314 (Оперативне командування "Схід"), Командування Сухопутних військ Збройних Сил України.

Зокрема, чоловік вимагав визнати протиправним і скасувати накази вказаних структур про пониження його в посаді, наказ про призначення його старшим оперативним черговим у 53 Окремій мехбригаді, вимагав анулювати запис про накладення дисциплінарного стягнення "пониження в посаді" в службовій картці та поновити на посаді військового комісара Чугуївського РВК.

Суд встановив, що підполковник із вересня 2016 року обіймав посаду військового комісара Чугуївського об'єднаного районного військового комісаріату. Чоловік перебував у відпустці з 11 грудня 2017 по 27 січня 2018 року, після чого проходив лікування.

У час його відсутності Харківський облвійськкомат призначив перевірку діяльності Чугуївського РВК з 4 по 6 січня 2018 року (причина – викриття на хабарі посадовця Чугуївського РВК – ред.). Комісія виявила низку порушень у діяльності РВК та констатувала "часткове зниження спроможності виконання завдань за призначенням", про що було складено акт.

Перевірки іншого рівня та службові розслідування також встановили порушення та рекомендували понизити у посаді військового комісара Чугуївського РВК.

Вивчивши матеріали справи, суд задовольнив апеляцію підполковника, визнав протиправними і скасував низку наказів про пониження у службі та переведення на посаду до 53 Окремої механізованої бригади. Крім цього, відповідний запис про пониження у посаді буде анульований у особовій картці військовослужбовця. Чоловіка поновлено на посаді військового комісара Чугуївського РВК.

Як повідомляв Depo.Харків, капітан ЗСУ, підлеглий начальника Чугуївського РВК, який відновився на службі, 4 грудня 2017 року став тимчасово виконувачем обов'язків заступника військового комісара - начальником відділення комплектування.

3 січня 2018 року капітан у своєму кабінеті отримав від призовника 700 дол. (еквівалент 19,6 тис. грн) за вплив на медичну комісію, яка мала би визнати чоловіка непридатним до військової служби у мирний час.

Обвинувачений і прокурор уклали угоду про визнання винуватості, яку затвердив суд. Суд ухвалив визнати капітана винним і призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 25,5 тис. грн, а також додаткове покарання – позбавлення права обіймати посади, пов'язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах військового управління строком на 2 роки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"