На Харківщині податкові юристи відстояли у судах 2 млрд грн

Харківські податкові юристи з початку року виграли 847 справ на майже 2 млрд грн

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі ГУ ДФС України в Харківській області.

За даними відомства, протягом січня – жовтня суди розглянули 1 599 справ на суму 3,8 млрд. грн. На користь органів ДФС вирішені 847 справ на суму 1,9 млрд грн. За результатами розгляду судових справ з початку року до бюджету надійшло 46 млн грн.

Зокрема, 9 листопада Харківський апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення скаргу приватного підприємства про визнання протиправним та скасування податкового рішення на 20 млн грн.

У ДФС розповіли, що провели перевірку на приватному підприємстві та встановили, що згідно з договором купівлі-продажу зерна, укладеному між позивачем та іншим ТОВ, позивач зобов'язується передати у власність ТОВ, а останній зобов'язується прийняти товар та сплатити його вартість за зернові та олійні культури власного виробництва.
Згідно з даними Єдиного реєстру податкових накладних та даних бухгалтерського обліку позивач відпустив ТОВ у 2014 році соняшник.

При цьому реалізація пшениці не відбулася.

Пшеницю, що фактично належить ТОВ, позивач реалізував іншим покупцям - на експорт, як власну продукцію, без письмової згоди ТОВ , чим суттєво порушив умови договору.

"Виходячи з вищенаведеного, у зв'язку з фактичною неможливістю виконання умов двох одночасно складених договорів на поставку одного і того ж товару в однакових кількостях (в даному випадку - пшениця власного виробництва врожаю 2014 року), підприємство безпідставно включило до податкової декларації з спеціальний режим оподаткування", - зазначили у ДФС.

Таким чином, в порушення Податкового кодексу України, позивач завищив податкове зобов'язання за скороченою декларацією та занизив податкове зобов'язання з ПДВ за загальною декларацією.

Як повідомляв Depo.Харків, у центрі Харкова сталася аварія на тепломережі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook