На Харківщині музей із шедеврами Пікассо та Малевича отримає власне приміщення 30 вересня, - ОДА

У Харківській області будівлю Пархомівського художнього музею повернуть громаді 30 вересня

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, унікальна колекція світових шедеврів, що зберігаються в селі на Харківщині, отримає власне приміщення вперше за 63 роки свого існування.

За відомостями ОДА, до цього моменту будівля, в якій орендував приміщення Пархомівський художній музей ім. П.Ф. Луньова, кілька разів змінювала господарів. Після визнання банкрутом останнього власника виникла загроза існуванню музею взагалі, й почалася боротьба за збереження закладу. Під час тривалих переговорів за участю голови Харківської ОДА Юлії Світличної знайшлася банківська установа, яка викупила будівлю та погодилася передати її на баланс ОКЗ "Харківський художній музей".

"Пархомівський музей імені Луньова – це сільський ермітаж. Цей музей унікальний не тільки для Харківщини, але й всієї України, - наголосив голова Краснокутської РДА Олексій Белоцький. - Завдяки підтримці облдержадміністрації та безпосередньо керівника області Юлії Світличної було ініційовано передачу будівлі цього музею у комунальну власність. Це дасть можливість зберегти унікальну колекцію творів мистецтва, вивчати її, передавати досвід іншим поколінням, впевнено працювати та розвивати музей".

Як зазначила завідувач Пархомівського художнього музею ім.П. Ф. Луньова Олена Семенченко, унікальна колекція закладу налічує близько 7 тисяч експонатів. У музеї представлено роботи таких відомих особистостей, як: Іван Шишкін, Ілля Рєпін, Василь Верещагін, Тарас Шевченко, Ісаак Левітан, Юхим Волков, Аполлінарій Васнецов, Олександр і Альберт Бенуа, Олександр Головін, Микола Реріх, Фердинанд Боль, Піронезі Джованні, Пабло Пікассо, Казимир Малевич, Володимир Маяковський та ін.

Довідка Depo.Харків. Заснований музей був у 1955 році вчителем історії Пархомівської середньої школи Панасом Луньовим. Першими його помічниками були саме діти, яких педагог згуртував у історико-мистецтвознавчому клубі "Райдуга". На заняттях учні знайомилися з історією світового мистецтва, класичною музикою.

Зараз колишній шкільний музей перетворився на одну з найвідоміших туристичних пам'яток Харківщини. Щороку його відвідують понад 15 тисяч туристів з України та інших країн світу.

Як повідомляв Depo.Харків, 28 вересня Гройсман із робочою поїздкою відвідає Харківську область.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme